YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
30 Ağustos Zaferi'nin 93. yıldönümü kutlu olsun
Zafer Bayramı’nda bu yıl şehitler nedeniyle kutlamalar iptal. Şölen yok, anma ve askeri tören var
30 Ağustos Zaferi'nin 93. yıldönümü kutlu olsun
30 Ağustos 2015 / 07:30 Güncelleme: 30 Ağustos 2015 / 09:09

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

KÜLLERİNDEN DOĞUŞU:

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, Kurtuluş Savaşı’mızın en büyük zaferinin 93’üncü yıldönümüdür. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir. 30 Ağustos Zafer Bayramı, son devletimiz olan Cumhuriyet’imizin de müjdecisidir.

İSTİKRARSIZLIK ORTAMI:

Büyük Taarruz’la, Kurtuluş Savaşı’mızı zafere ulaştıran yolu açmış ve ardından Cumhuriyet’imizi kurmuş olmakla birlikte, istiklal ve istikbal mücadelemiz bitmemiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca devletimizle halkımızın bağlarını zayıflatmaya yönelik tüm çabalara rağmen, milletimiz daima ülkesine sahip çıkmış, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır. Bugün de ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik tehditlerle karşı karşıyayız. Güney sınırlarımızda yaşanan çatışmaların ortaya çıkardığı istikrarsızlık ortamı, ülkemiz için ciddi güvenlik sorunlarına yol açmaktadır. Bu ortamdan güç alarak yeniden eyleme başlayan bölücü terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırılarda şehit olan güvenlik güçlerimizin acısı yüreğimizi dağlamaktadır.

VATANI TESCİLLEYEN MÜHÜR:

Terör örgütleriyle birlikte hareket eden paralel devlet yapılanmaları, ülkemizin ve milletimizin geleceğini tehdit etmektedir. Bin yıldır bu coğrafyada nice düşmanları yenmiş, nice ihanet çetelerini çökertmiş olan aziz milletimiz, elbette bölücü terör örgütünün de onun maşası haline dönüşen paralel devlet yapılanmalarının da üstesinden gelecektir. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır. “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz, inşallah, bugün yaşadığımız tehditleri de bertaraf edecektir. “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/ Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” dizesinde ifade edildiği gibi, bir gül bahçesine girer gibi toprağa düşen her şehidimiz, bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür.

YILMAZ: TEK VÜCUT MÜCADELE

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümünü yayımladığı mesajla kutladı. Yılmaz, mesajında “Milletler ailesinin onurlu bir üyesi olarak bugüne kadar hür yaşayan yüce milletimizin, dün olduğu gibi bugün de varlığına kastedenlere karşı tek vücut halinde mücadele vereceğinden hiç kimsenin tereddüdü olmasın” ifadesine yer verdi.

DAVUTOĞLU'NDAN 'MEDENİYET' VURGUSU

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, “İstiklal mücadelemizin önderi ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği medeniyet iddiamızı gerçekleştirmek için azim ve kararlılıkla mücadeleye devam ediyoruz. Ülkemizin birlikbütünlüğüne zarar vermeyi hedef alan bütün şer odaklarıyla mücadele etmeyi istiklal ve istikbal davamızın şartı olarak görüyoruz” dedi.

KILIÇDAROĞLU: MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, 30 Ağustos günü din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu’nun kahraman evlatlarının işgalci düşmanı ve işbirlikçilerini vatan topraklarından attığını ve bağımsızlığa el uzatanlara gereken cevabı verdiğini vurguladı. Kılıçdaroğlu, “Eşit yurttaşlık ilkesi çerçevesinde oluşturduğumuz Cumhuriyet’imizi, birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyen şer güçler bulunmaktadır. Ancak bunlara karşı 93 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz, edeceğiz” dedi.

BAHÇELİ: PUSLU GÜNLER AŞILACAK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 30 Ağustos Zaferi’ni “Geleceğimizin önüneki kalın duvarları yıkan milli direniş” olarak tanımlayan Bahçeli, özetle şu ifadeleri kullandı:

MİSLİYLE MUKABELE:

Zaferlerimizi gölgeleyip egemenlik haklarımızı savsaklamaya kalkışanlara 30 Ağustos şuuruyla, çelik gibi bir iradeyle ve misliyle mukabele edeceğimizi hiç kimse hatırdan çıkarmamalıdır. Her gün şehit versek de, her gün terörün hain ve rezil yüzüyle karşılaşsak da, umutsuzluğun koyu sisi gelecekle ilgili parlak düşlerimizin önüne geçemeyecek, insanımızın birbirine düşmanca muamelesine ortam açamayacaktır.

İMHA SENARYOSU:

Türkiye,içinde kıvrandığımız ve gittikçe kemikleşen puslu günleri mutlaka aşacaktır. Türk milleti bugünkü stratejik çalkantıyı, keskin inişi, tuzak ve komplo bezirgânlarının eşzamanlı devreye koydukları imha senaryosunu eninde sonunda rafa kaldıracaktır. Unutulmasın ki varlığımızın güvencesi 30 Ağustos Zaferi ve taarruz ruhudur. Ve bu ruh hâlâ içten içe kaynamakta, açığa çıkmak için uygun zamanı beklemektedir

 // FRANKLY ORTIZ
Biz, Liberal Yatırım Şirketi Sağlayıcıları% 2 gibi çok düşük bir faiz
oranıyla kredi sunuyor (All Your Mali İhtiyaçları A Kişiselleştirilmiş
hizmeti) Hoşgeldiniz, biz Kişisel kredileri, borç Konsolidasyon
Kredi, Girişim Sermayesi, İş Kredisi, Eğitim Kredisi, Konut Kredisi
teklif ve herhangi bir nedenle ve acil ihtiyaçlar için kredi !. 30 yıllık
azami süre ile. Eğer bankanız tarafından geri çevirdi mı? Eğer kötü
kredi var mı? Eğer ödenmemiş faturaları var...
01 Eylül 2015 01:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler