YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 yıl önce benzerini yaşamış
Erzincan'da, cinnet getiren polise müdahale sırasında göğsüne kurşun isabet etmesi sonucu şehit olan polis memuru Yusuf Arslan'ın 3 yıl önce de benzer bir olay yaşadığı ortaya çıktı.
3 yıl önce benzerini yaşamış
18 Haziran 2011 / 18:27 Güncelleme: 18 Haziran 2011 / 18:37

Erzincan'da, cinnet getiren polis memuruna müdahale sırasında vurulan ve yürüyerek bindiği ambulansla hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtarılamayan polis memuru Yusuf Arslan'ın, 3 yıl önce de buna benzer bir olay yaşadığı ortaya çıktı.

Elde edinilen bilgiye göre, görev yaptığı Erzincan'da, 20 Ekim 2008 tarihinde bir ihbarı değerlendiren polis memuru Arslan, 24 DS 045 plakalı sivil polis otosu ile olay yerine giderken, Çevre Yolu Sebze Hali kavşağına, ters yönden giren İsmet Us yönetimindeki 24 AE 302 plakalı traktörün römorkuna çarpmıştı.

Kazada yaralanan Arslan'ın, hurdaya dönen otomobilden kendi imkanlarıyla çıkarak, yaklaşık 50 metre uzaklıktaki akaryakıt istasyonunda yakıt almak için duran ambulansa kadar yürüdüğü belirlenmişti.

Erzincan Devlet Hastanesi'nde tedavi edilen Arslan, daha sonra taburcu edilmişti. Arslan'ın yaklaşık 3 yıl önce geçirdiği bu kaza, bazı yerel televizyon kanallarında haber olmuştu.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Muhammet D.'nin, önceki gece cinnet getirerek havaya açması olayında müdahale için bölgeye giden Arslan, henüz hangi silahtan çıktığı belirlenemeyen kurşunun göğsüne isabet etmesi sonucu yaralanmıştı.

Vurulduğunu fark etmeyen Arslan, aracı olay yerinden götürmeye çalışmış, bu esnada olayı görüntüleyen gazetecilerin uyarısı üzerine aracını durdurup, kurşun yarasını eliyle kapattıktan sonra, iş merkezinin önünde bekletilen ambulansa yürüyerek binmişti.

Erzincan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan polis memuru Arslan, burada yapılan müdahaleye rağmen şehit olmuştu. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler