YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 yaşındaki çocuğun valiyi şaşırtan cevabı
Vali adını sordu, 3 yaşındaki çocuğun yanıtı 'Polat Alemdar' oldu.
3 yaşındaki çocuğun valiyi şaşırtan cevabı
09 Eylül 2012 / 11:40 Güncelleme: 09 Eylül 2012 / 11:50

Belediye binası önünde vatandaşlarla sohbet eden Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, 3 yaşındaki küçük çocuğa adını sorunca şaşkınlık yaratacak bir cevap aldı. 3 yaşındaki çocuk izlediği televizyonun etkisinde kalarak kendisini Polat Alemdar olarak tanıttı. 

Valiler Kararnamesi ile Ağrı Valiliği görevinden Tekirdağ Valiliği görevine atanan ve geçtiğimi Ağustos ayı içerisinde bu görevine başlayan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Çorlu'ya geldi. İlk olarak Çorlu Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Yerlikaya ve beraberindekiler daha sonra hükümet konağından yaya olarak Cumhuriyet Meydanında yer alan belediye binasına geçti. Burada Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ile makamında görüşen Vali Yerlikaya belediyeden çıkışta ise Cumhuriyet Meydanındaki vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların yanına giderek kendisini tanıtan ve hatırını sorduğu vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmeyen Vali Yerlikaya 3 yaşındaki bir çocuğun yanıtı karşısında ise şaşkınlık yaşadı. Anne ve babası ile birlikte Cumhuriyet Meydanında bulunan küçük bir çocuğun yanına yaklaşan Vali Ali Yerlikaya, adını sorduğu 3 yaşındaki çocuktan ‘Benim adım Polat Alemdar’ yanıtını aldı.

Küçük çocuktan aldığı yanıt çocuğun bakışları karşısında şaşıran Vali Yerlikaya: “Oğlum ismin Yusufmuş, benim oğlumun ismi de Yusuf sen ismini değiştirmişsin Polat Alemdar diyorsun hem de şehrin valisine, belediye başkanına diyorsun ne yapacağız şimdi biz buradan ağır ağır geçelim biz şöyle” dedi.

Vali Yerlikaya, 3 yaşında olan ve gerçek adı Yusuf Berat Sevgili olan küçük çocuk ve ailesi ile günün anısına hatıra fotoğrafı da çektirdi. İha

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler