YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 terörist öldürüldü...
3 terörist öldürüldü...
02 Haziran 2010 11:38
Hakkari'de 3 terörist ölü ele geçirildi. 1'i ise güvenlik güçlerine teslim oldu...

Çukurca'da güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada, 1'i kadın 2 teröristin uzun namlulu silahları ve el bombaları ile ölü ele geçirildi. Haberi Hakkari Valiliği verdi...

Genelkurmay Başkanlığı ise yaptığı açıklamada Hakkari'de 1 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu

VALİLİĞİN AÇIKLAMASI

Açıklamada, Çukurca ilçesi Kavuşak köyü kırsalında, gözetleme ve emniyet görevini ifa eden askeri birliğe saat 20.30 sıralarında saldırı girişiminde bulunan teröristlerle çıkan çatışmada, 1 askerin şehit olduğu, 3 askerin ise hafif şekilde yaralandığı belirtildi.

Devam eden çatışmalarda ve operasyonlarda 1'i kadın 2 teröristin uzun namlulu silahları ve el bombaları ile ölü olarak ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, bölgede bulunan ölü ve yaralı teröristleri ele geçirmek, diğer teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonların devam ettiği kaydedildi.

Öte yandan çatışmada şehit olan er Fatih Gökkaya'nın cenazesi, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında yapılan törenin ardından helikopterle Van'a getirildikten sonra askeri uçakla memleketine gönderildi.

1 TERÖRİST DE TESLİM OLDU

Hakkari'de bir teröristin teslim olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, bir terörist önceki gün saat 18.20'de Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler