YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 subayın cenaze törenine devletin zirvesi tam kad
3 subayın cenaze törenine devletin zirvesi tam kad
3 subayın cenaze törenine devletin zirvesi tam kad
25 Şubat 2008 / 16:13 Güncelleme: 25 Şubat 2008 / 00:00


Kuzey Irak'ta şehit olan 3 subay Kocatepe Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı Cenaze törenine devletin zirvesi tam kadro katıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütüne yönelik olarak Irak'ın kuzeyinde sürdürdüğü operasyonlarda şehit olan Piyade Binbaşı Zafer Kılıç, Kara Pilot Yüzbaşı Tekin Işık ile Kara Pilot Üsteğmen Gürcan Ulucan için Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi.


Törene, şehit Binbaşı Kılıç, Yüzbaşı Işık ve Üsteğmen Ulucan'ın ailesi ve yakınları ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, çok sayıda bakan, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara garnizonunda görevli general, subay ve astsubaylar ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Kocatepe Camii'ne saat 15.25'te gelen Cumhurbaşkanı Gül, şehit ailelerinin yanına giderek, başsağlığı dileklerini iletti.


İkindi namazını müteakip cenaze namazının kılınmasının ardından, Binbaşı Kılıç ile Yüzbaşı Işık, Cebeci Şehitliği'nde toprağa verilecek. Üsteğmen Ulucan'ın cenazesi ise toprağa verilmek üzere İzmir'e gönderilecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler