YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 PKK'lının cenazesi Diyarbakır'da
3 PKK'lının cenazesi Diyarbakır'da
16 Ocak 2013 22:53
Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in cenazeleri, Diyarbakır'a getirilerek hastane morguna kaldırıldı.

Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in cenazeleri, Türk Hava Yolları'nın (THY) Paris-İstanbul seferini yapan tarifeli seferiyle saat 16.30'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na getirildi.

Saat 18.45'te Atatürk Havalimanı'ndan Diyarbakır'a hareket eden THY'nin tarifeli uçağı saat 20.45'te Diyarbakır Havaalanı'na ulaştı.

Cenazeleri almak için gelen kalabalık grup ile basın mensupları, güvenlik gerekçesiyle durdurularak, havaalanına alınmadı.  Gruptan sadece BDP milletvekilleri, belediye başkanları ve bazı BDP yöneticileri içeri alınırken, bu kişiler, bir süre sonra 3 araca konulan cenazelerle havaalanından çıktı.

Havaalanı Caddesi'nden Bağlar ilçesi Dörtyol mevkisine doğru yol alan konvoy, kalabalık nedeniyle yaklaşık 1,5 saatte Özel Bağlar Hastanesi'ne ulaştı. Cenazeler, bu hastanenin morguna kaldırıldı.

Sağduyu çağrısı

Öte yandan, konvoyda bulunan BDP'ye ait otobüsten kalabalığa sürekli sağduyu olmaları yönünde çağrı yapıldı. Zaman zaman terör örgütü lehine slogan atan kalabalığın, ölen kişilerin fotoğrafları dışında herhangi bir flama ya da pankart taşımaması dikkati çekti.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler