YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 parti anlaştı CHP direniyor
Kadın milletvekillerinin Genel Kurul'da pantolon giymesi konusunda mutabakat bulunduğunu belirtmesine karşın CHP, teklifi imzalamadı.
3 parti anlaştı CHP direniyor
05 Kasım 2013 / 07:24 Güncelleme: 05 Kasım 2013 / 12:42

AK Parti'nin, Meclis'te grubu bulunan siyasi partilere götürdüğü, kadın milletvekillerinin pantolon giyebilmesine imkan tanıyan içtüzük değişiklik önerisini MHP ve BDP imzaladı ve teklif Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Bayan değil kadın!

Meclis'e başörtülü milletvekillerinin girmesinden sonra kadın vekillerin pantolonla da Genel Kurul çalışmalarına katılması görüşü benimsendi. Söz konusu uygulamaya ilişkin başta TBMM Başkanı Cemil Çiçek olmak üzere birçok yetkili isim tarafından açıklama yapılarak, pantolon giyilmesine yönelik itiraz olmadığı belirtildi. AK Parti grup başkanvekilleri mevcut içtüzükte yer alan, 'Bayanlar tayyör giyer' ifadesinin, 'Kadınlar tayyör ya da ceket ve pantolon giyerler' şeklinde değişmesi için partilere teklifini sundu. MHP ve BDP grup başkanvekillerinin imza attığı teklif Meclis Başkanlığı'na sunuldu. CHP ise imza atmadı.

Gerekçesi eski teklif

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK Parti'nin içtüzük değişikliği önerisine ilişkin, 'Ortada hazır, komisyonda bir teklif varken yeniden dört partiye imza attırmak fantezidir' dedi. TBMM Anayasa Komisyonu'nda bir teklif beklediğini anımsatan Altay, 'Komisyon başkanının yapması gereken, geri çekilen teklifi Genel Kurul'a sevk etmektir. Genel Kurul'a gelsin, yarın geçirelim' diye konuştu.

 

YENİŞAFAK

HATUN AVRAT KADIN BAYAN MATMAZEL
 // BİZ SİZ ONLAR
Chp'nin osmanlıca terimlere, abartılı bir biçimde alerjisi var. Chp'li bir kadına avrat demek, dünyanın en büyük hakaretidir. Kadın desen olmaz! İlla ki, ya bayan, yada matmazel diyeceksin....
05 Kasım 2013 Salı 11:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler