YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 öğretmen ve 1 korucu kaçırıldı
3 öğretmen ve 1 korucu kaçırıldı
28 Eylül 2011 11:49
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 3 öğretmen PKK'lı teröristler Tunceli'de de bir korucuyu kaçırdı. Böylece PKK2nın kaçırdığı öğretmen sayısı 8'e ulaştı...

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 3 öğretmen PKK'lı teröristlerce kaçırıldı.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, yaptığı açıklamada, Lice Dolunay köyünde görev yapan 2, Çavundur köyünde de 1 olmak üzere toplam 3 öğretmenin dün terör örgütü mensuplarınca kaçırıldığını söyledi.

Önceki gece de Hazro ilçesinden bir öğretmenin kaçırıldığını hatırlatan Vali Toprak, ''Daha önce de Lice Baharlar köyünden 1 öğretmen kaçırılmıştı. Bir hafta içinde toplam 5 öğretmen terör örgütü mensuplarınca kaçırıldı. Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor'' dedi.
 

TERÖRİSTLER KORUCUYU KAÇIRDI

Tunceli'de yol kesen teröristler, bir köy korucusunu kaçırdı, 4 aracı yaktı, bir aracı da tuzakladı.

Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Tunceli-Erzincan karayolunun 37. kilometresinde, yol kesen bir grup terör örgütü üyesi, 4 aracı ateşe verdiği, bir aracı bombayla tuzakladığı, bir köy korucusunu da kaçırdığı belirtildi.

Bölgedeki operasyonların hava destekli sürdürüldüğü kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Yol kesilmesinin ardından bölgede başlatılan hava destekli operasyonlar esnasında, araziye yerleştirilen bir adet uzaktan kumandalı bomba patlatıldı, bir adet el yapımı bomba da etkisiz hale getirilmiş olup, bu patlamada bir asker hafif şekilde yaralanmıştır.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler