YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 kişi gözaltına alındı
Dün Kayseri'de gerçekleştirilen saldırı ile ilgili bugün 3 kişi daha gözaltına alındı... Dün de saldırı sonrası 2 kişi gözaltına alındı...
3 kişi gözaltına alındı
26 Mayıs 2012 / 14:59 Güncelleme: 26 Mayıs 2012 / 15:02
Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesindeki terör saldırısı eylemiyle ilgili olarak Şanlıurfa'da 3 şüpheli gözaltına alındı. Araca Suruç ilçesinde yüklendiği tahmin edilen bombaların, Türkiye'ye Suriye üzerinden getirildiği öğrenildi.

Pınarbaşı'ndaki saldırının ardından emniyetin yürüttüğü soruşturma sürüyor. Dün Gaziantep'te aracın satışının gerçekleştirilmesine ilişkin 2 kişi gözaltına alınmıştı. Bugün de Mahmut D., Muhittin D. ve Ali Ç. isimli 3 şahıs Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde gözaltına alındı. Şüphelilerin Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldüğü bildirildi.

Zanlılardan Mahmut D.'ye açılan telefonda Suriye'den misafirlerinin geleceği söyleniyor. Mahmut D. de 'Her zaman yaptığımız şey. Başım gözüm üstüne' diyerek gelen teröristleri kabul ediyor. Ardından beyaz renkli Renault Toros marka bir araçla, mobesenin olmadığı sokak aralarından, ilçe merkezine 1,5 kilometre uzaklıktaki Ali Ç. isimli şahsın bahçesine ulaştırıyor. İddialara göre, burada da Gaziantep'ten getirilen araç bombayla dolduruluyor. Emniyet olayla ilgili üç kişiyi dara arıyor. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler