YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 ilde operasyon: 7 gözaltı
3 ilde operasyon: 7 gözaltı
26 Eylül 2010 14:43
İstanbul başta olmak üzere Kırklareli ve Edirne'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda 7 kişi gözaltına alındı.

Kırklareli ve Edirne'de 250 bin kök dişi Hint keneviri bitkisi ele geçirildi. Olayla ilgili İstanbul'da 7 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucuyla mücadele kapsamında uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla 7 kişiyi gözaltına aldı.

Polis, gözaltına aldığı zanlıların verdiği bilgiler üzerine Kırklareli ve Edirne jandarma ekipleriyle, Hint kenevirlerinin ekildiği bilgisi alınan Kırklareli'nin Babaeski ilçesi Kuleli köyü ve Edirne'nin Havsa ilçesine bağlı Yolageldi köyüne baskın yaptı.

Operasyonda üç çiftçiye ait tarlada ve dere yatağına ekilmiş 20 dönümlük alanda 250 bin kök dişi Hint keneviri bitkisi ele geçirildi. Hint kenevirleri traktörler ve jandarma ekipleri tarafından sökülerek, İl Tarım Müdürlüğü ekipleri gözetiminde yakılarak imha edildi.

Jandarma tarafından yakalanan tarla sahipleri H.H. ile R.Ç, ekimden habersiz olduklarını ve iki yıl önce de aynı şeyin başlarına geldiğini belirterek, suçluların cezalandırılmasını istediler. Çiftçiler ifadelerinin alınmasından sonra serbest bırakıldı.

Yetkililer, soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler