YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 ilde büyük operasyon
3 ilde büyük operasyon
04 Ekim 2011 09:51
Jandarmanın Koceli, Sakarya ve İstanbul'da eş zamanlı düzenlediği baskınlarda 5 kilo esrar ve çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirildi. Olayla ilgili 15 kişi de gözaltına alındı.

Kocaeli, Sakarya ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 5 kilo esrar ile çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirildi, 15 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bazı köylerde uyuşturucu ticareti yapıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Bir süre devam eden teknik ve fiziki takibin ardından İzmit, Kandıra, Sakarya ve İstanbul'daki bazı köylerde gençlere uyuşturucu madde satan bir suç örgütü tespit edildi.

Hazırlıkların tamamlanmasının ardından Kocaeli, Sakarya ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 15 kişi gözaltına aldı. Zanlıların, ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 5 kilo esrar ile çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirildi.

Bu arada suç örgütü üyelerinin kendi aralarında yaptıkları telefon görüşmesinde uyuşturucu maddeye ''mısır'' dedikleri öğrenildi.

Jandarmadaki işlemlerin ardından zanlıların, ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak'', ''uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak'' suçlarından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler