YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3. Havalimanı Almanları çıldırttı!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün temeli atılan 3.Havalimanı Almanların gündeminde.
3. Havalimanı Almanları çıldırttı!
07 Haziran 2014 / 23:24 Güncelleme: 07 Haziran 2014 / 23:24

Ülkenin önemli basın kuruluşu Deutsche Welle haberi manşetlerine taşıdı. Alman basın kuruluşunun haberi veriş şekli ise hayli ilginç oldu. Kuruluş haberi internet sitesinde "Tarihi proje mi, çevre felaketi mi?" başlığı ile verdi.

Haberin yayına girmesinden hemen sonra Hürriyet gazetesi haberi alıntılayarak kısa sürede okuyucularına servis etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Kendilerine rakip gördüklerini itiraf ettiler

Sözkonusu haberde Alman basın kuruluşu 3.Havalimanı'nın Frankfurt Havalimanı'na rakip olduğunu da belirterek okuyucularına bu detayı vermeyi unutmadı. Haberde konuya ilişkin şu ifadeler yeraldı.

"Aynı anda 500 uçağın park edebileceği 3'üncü havalimanı, Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon Ortak Girişim Grubu tarafından inşa edilecek. Avrupa'da Heatrow ve Frankfurt havalimanlarına rakip olacak olan yeni havalimanının 2018'de faaliyete geçmesi planlanıyor.

Kaygılıyız!

Haberi çevre üzerinden veren Deutsche Welle çevre üzerinden verdiği haberinde çevrecilerin çok kaygılı olduklarını yazdı. Deutsche Welle'ye göre havalimanı için yapılacak inşaat çevreye çok zarar verecek olduğu detayları ile anlatıldı. Haberini Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu'dan aldığı bilgiler ile destekleyen Deutsche Welle sözkonusu basın kuruluşu Bozoğlu'nun açtığı davalar ile haberini destekledi.

22:32
 // Oktay D gezer
Biz de siz Zavallı Almanlar için kaygiliyiz;bizi AB ye almasanız da size her konuda rakibiz!MADEM ELE IŞTE BELE derler bizi Elazigli gakkolar(bir işaret yaparak)!...
08 Haziran 2014 22:32
10:13
 // vatandaş
E ne yapsınlar gelir kayakları yok oluyor artık.hep biz çıldırdık çıldırma sırası onlarda varsın çıldıra.bildikleri kadar çıldırsınlar....
08 Haziran 2014 10:13
hadi len
 // ltf turk
len siz kim oluyonuzda benim ulkem icin kaygı duyuyonuz dingiller. Sizi gidi gappeler,gidin birazda kendi ulkenizdeki nazi yanlıları icin kaygı duyun ahmaklar....
08 Haziran 2014 08:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler