YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 eşek ve 1 at kesilmiş halde yakalandı
Kurtarılan diğer eşekler, ihtiyaç sahibi köylülere verildi
3 eşek ve 1 at kesilmiş halde yakalandı
15 Ekim 2009 / 09:17 Güncelleme: 15 Ekim 2009 / 10:02

Adana'da bir ihbarı değerlendiren polis ve zabıta ekipleri, kesilmiş halde 3 eşeğe ve 1 ata ait et ele geçirirken, kesilmeyi bekleyen 6 eşek son anda kurtarıldı.   

Kaçak eşek ve at kesimi yapıldığı ihbarını alan polis ve zabıta ekipleri, merkez Yüreğir İlçesi Bahçelievler Mahallesi bin 326 sokak içerisindeki bir müstakil eve baskın yaptı. Evin alt kısmında bulunan deponun kepenklerinin kapalı olduğunu gören polis ekipleri, kilitleri açmaya çalışırken kesim yaptığı iddia edilen evin sahibi Mehmet B., deponun arka kapısından atlayarak kaçtı.   

Polis ekipleri depoda yaptığı aramada, 3 eşek ve 1 atı kesilmiş halde bulunurken, kesilmeyi bekleyen 6 eşek de son anda kurtarıldı. Olay yerine gelen Yüreğir Belediyesi Zabıta ekipleri, çevredeki vatandaşların da yardımıyla kaçak etleri zabıta aracına yüklendi. Eşek ve at etleri imha edilmek üzere zabıta ekipleri tarafından götürüldü.   

Kaçak eşek ve at kesimi yaptığı iddia edilen Mehmet B.'nin eşi Beyaz B. ifadesi alınmak üzere Köprübaşı Polis Merkezine götürüldü. Son anda kurtarılan eşekler ise ihtiyaç sahibi köylülere dağıtılmak üzere Yüreğir Belediyesi bahçesine götürüldü.   

Konuyla ilgili açıklama yapan Yüreğir Belediyesi Zabıta Müdürü Fesih Kaçmaz, damgasız et ve kaçak kesimlerle ilgili uzun zamandır takiplerinin sürdüğünü söyledi. Gelen ihbarları değerlendirdiklerini belirten Kaçmaz, "Biz bunun peşindeyiz. Zaman zaman gidip pusuya yattığımız oluyor. Takip ediyoruz. Daha önceden de 200 kilogram  kesilmiş eşek etti yakalamıştık. Bunun yanında farklı bir operasyonda kesilmeyi bekleyen 41 canlı eşek yakaladık. Bu eşekleri İmamoğlu ilçesindeki köylülere dağıttık. Bugün de ihbar sonucu yakaladık. Şahıslar kaçmışlar. Sadece hayvanları yakaladık" dedi. 
 

Bu kişilerin damgasız ve kaçak etten yargılanacağını kaydeden Kaçmaz, cezai yaptırımla ilgili olarak şöyle konuştu:   
"Daha önce yakalananlar da mahkemeye sevk edildi. Ne yazık ki yine tekrar bir gün sonra serbest bırakıldılar. Bizim aldığımız ihbarlara göre bunlar yakalanmasıydı bu etler aşevlerine ve büyük lokantalara verilecekti. Bu etleri mevlit yapan vatandaşlarımıza veriyorlar. Vatandaşlarımız da bilmiyor. Kendileri de yiyor, vatandaşlarımıza da yediriyorlar."
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler