YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 emniyet şube müdürü görevden ihraç edildi
3 emniyet şube müdürü görevden ihraç edildi
15 Haziran 2016 18:01
Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopter kazasında hakkında görevi kötüye kullanma suçundan dava açılan Dursun Özmen'in de aralarında bulunduğu 3 şube müdürü görevden ihraç edildi.

Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçen yıl şubat ayında 6 ilde 'görevleri gereği düzenlemeye yetkili oldukları resmi belgede sahtecilik, haberleşmenin gizliliğini ihlal ve iftira' iddiasıyla eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 10 emniyet mensubu gözaltına alındı.

Operasyonun ardından dönemin KOM Şube Müdürü Hakan Akşen, Asayiş Şube Müdürü Dursun Özmen ve Eğitim Şube Müdürü Ali Çelik ile 3 polis memuru hakkında, nezarethanede şüphelilerle izinsiz görüşme yaptıkları, yanlarında getirerek içeri soktukları cep telefonları ile şüphelilerin izinsiz görüşme yapmalarını sağladıkları tespit edilerek soruşturma açıldı.

6 polis memuru hakkında polis başmüfettişlerinin yürüttüğü soruşturma tamamlandı. 3 polis memuru hakkında herhangi bir ceza uygulanmazken, Hakan A., Dursun Özmen ve Ali Ç., Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla görevden ihraç edildi.

MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN ÖLDÜĞÜ KAZADA YARGILANIYORDU

Dursun Özmen'in, 25 Mart 2009 tarihinde meydana gelen ve Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 1'i gazeteci 5 kişinin ölümüne ilişkin soruşturmada 'görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla hakkında dava açılan dönemin Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı olduğu belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler