YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 bombacı tutuklandı
Konya'da terör örgütü PKK üyesi oldukları ileri sürülen 4 kişi patlamaya hazır bomba düzeneğiyle yakalandı. Adliyeye sevk edilen bombacılardan 3'ü tutuklanırken biri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
3 bombacı tutuklandı
14 Ekim 2011 / 17:36 Güncelleme: 14 Ekim 2011 / 21:05

Konya'da bir ses bombası patlatıp, iki adet tahrip gücü yüksek bomba hazırlayan terör örgütü PKK üyesi 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.  

Konya İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri, ses bombası yapıp boş bir alanda denendiği bilgisine ulaşmasının ardından bir inşaat operasyon yapmış ve 4 kişiyi iki adet bomba ve bomba yapımında kullanılan malzemelerle yakalamıştı. Yakalanan şüphelilerden daha önce terör eylemlerine katıldığı iddia edilen ve bomba eğitim aldığı öğrenilen  B.K'nin de aralarında bulunduğu 4 kişi adliyeye sevk edilmişti. Cumhuriyet savcısı tarafından ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen şüphelilerden 17 yaşındaki B.K. ile birlikte 3 kişi tutuklanırken, yaşı küçük 1 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.   

Şüphelilerin tahrip gücü yüksek olduğu belirlenen el bombasını kendileri yaptıkları ve sansasyonel eylemlerde kullanmayı hedefledikleri iddia edilmişti.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler