YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3.Balyoz'da yeni duruşma
3.Balyoz'da yeni duruşma
29 Aralık 2011 10:18
143 sanığın yargılandığı üçüncü Balyoz Planı davasının 3.duruşması başladı.

Üçüncü ''Balyoz Planı'' davası kapsamında Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu, Koramiral Deniz Cora, korgeneraller Korcan Pulatsü, Ziya Güler ve Rıdvan Ulugüler ile HAVELSAN Genel Müdürü Ömer Faruk Yarman'ın da aralarında bulunduğu 64'ü tutuklu 143 sanığın yargılandığı davanın 3. duruşması başladı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanındaki salonda yapılan duruşmaya, Abdullah Can Erenoğlu, Deniz Cora, Korcan Pulatsü, Ziya Güler ve Rıdvan Ulugüler'in de aralarında bulunduğu 59 tutuklu sanık katıldı. Bu davada tutuksuz, ''Askeri casusluk'' davasında ise tutuklu yargılanan Erdinç Yıldız ile Mehmet Seyfettin Alevcan'ın da aralarında bulunduğu 54 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.

Tutuklu yargılanan 5 sanık ile ikinci ''Ergenekon'' davası kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 25 tutuksuz sanık ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, ilk kez katılan tutuklu sanıklardan Mustafa İnan'ın kimlik tespitinin ardından iddianamenin okunmasına geçildi.

TRT spikerleri Ömer Faruk Zora ve Hakan Kıra, geçen pazartesi günü başladıkları iddianamenin 166'ncı sayfasından itibaren okumaya devam ediyor. İddianamede, 156'ncı sayfadan itibaren sanıkların bireysel durumları anlatılıyor.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler