YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2'si polis 7 kişi tutuklandı
2'si polis 7 kişi tutuklandı
08 Mart 2010 19:37
Fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 11 kişiden 2'si polis 7 kişi tutuklandı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 11 kişiden 2'si polis 7 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, ''yurt dışından bayan temin edip, fuhuş yapmalarına zorlayıp maddi kazanç elde etmek isteyen'' bir grubun bulunduğu bilgileri üzerine Şanlıurfa merkez ve Akçakale ilçesi ile Erzurum'da geçen hafta eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda, ''Haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla suç örgütü kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri kapsamında cebir veya tehdit kullanarak, hile ile ya da çaresizliğinden yararlanarak, sevk ve idare etmek suretiyle fuhşa teşvik etmek, fuhuş yapanlara yer temin edip aracılık yapmak, fuhuş yapanların kazançlarından haksız gelir elde etmek, rüşvet almak, rüşvet vermek, görevi kötüye kullanmak, kamu malına zarar verme ve suç üstlenme'' iddialarıyla aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Zanlılardan 3'ü emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Mahkemeye çıkarılan 8 kişiden, 2'si polis memuru 7 kişi tutuklandı, 1 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu arada, zanlıların ev ve araçlarında yapılan aramalarda 1 adet kuru sıkı tabancadan dönüştürülmüş demir bilye atabilen tabanca, 30 adet değişik çapta tabanca mermisi, bir miktar esrar, pornografik resimler, 1 kadın nüfus cüzdanı, çok sayıda yurt dışına döviz gönderim tahsilat makbuzu ve 750 lira ele geçirildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler