YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
29 Ekim'e istihbarat engeli
Kurban Bayramı'nın ilk gününe 29 Ekim'de yapılacak kutlamalarla ilgili Başbakan Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun polemiği damga vurdu.
29 Ekim'e istihbarat  engeli
25 Ekim 2012 / 16:06 Güncelleme: 25 Ekim 2012 / 16:24

Başbakan Erdoğan, bayram namazı çıkışı  bir gazetecinin ''Muhalefetle Ankara Valiliği arasında 29 Ekim kutlamalarına ilişkin tartışma yaşanıyor. Bu tartışmayı nasıl yorumluyorsunuz '' sorusunu, şöyle yanıtladı:

''Valilik şu anda kendi aldığı istihbaratlarla üzerine düşen görevi yapmıştır. Çünkü bu tür bayramlarımızı, milli duygular içerisinde birlikte yaşamamız lazım. Bunu farklı saplantılar içerisine sokar da farklı gelen istihbaratlarla bu olay çok daha çirkin istikametlere taşınırsa, buna da valiliğin müsaade etmemesi en doğal, tabii hakkıdır. O gün hep birlikte gideceğiz Anıtkabir'de görevimizi yapacağız, buyursunlar hep birlikte Hipodrom'da görev yapılacak. Oralarda da bunu yapma şansları var. Bunu muhalefet partileri kendilerince yapıyorlarsa, buyursunlar belediyelerinde de aynı şeyleri yapabilirler. Ama şimdi özellikle Ankara'da, Hipodrom'da zaten devlet-milletiyle kaynaşıyor. Buyursunlar orada hep birlikte kaynaşarak bunu yapalım. Ayrıca bir programlama yapmak suretiyle, orada valiliğin de aldığı istihbaratı doğrulayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Silivri toplama kampında adalet yoktur. Burada yargılama da yoktur. Önyargılı bir anlayışla davalara bakılmaktadır. Bizi rahatsız eden budur'' dedi.

Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına ilişkin tartışmalara da değinerek, ''Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yasaklama mı gelir  Bir bayramın yasaklandığını hangi demokraside gördük  Ankara'da yasak getiriyorlar. Bu ülkenin kurucusunun saygıyla anılmasını engellemek istiyorlar. Bir insanın elinde karanfil demetiyle gidip Mustafa Kemal Atatürk'ün heykeline çiçek bırakması ne zamandan beri suç olmaya başladı '' diye sordu.

Türkiye'de bunların aşılmak zorunda olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin yeni bir iklime ve söyleme ihtiyacı olduğunu savunarak, ''Düşüncelerine katılmadığımız insanların da düşüncelerini özgürce dile getirebildikleri bir rejime, düzene ihtiyacımız var'' diye konuştu.

Gazetecilerin, yurttaşların bayramını kutlayan, huzur ve barış içinde bayram geçirmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, ''Umuyorum Türkiye bu süreci, bu bayramı bayram sonrası da sürdürür, ülkemize demokrasi, özgürlükler gelir. İnsanlar düşüncelerini özgürce dile getirdiklerinde tutuklanmayacaklarından, hapse atılmayacaklarından emin olurlar. Türkiye'yi güzel bir barış denizine dönüştürmüş oluruz'' dedi.

aa
 

01:23
 // Kenan Akkuş
Chp, tam manasıyla protokol partisi yolunda olmaya devam ediyor. Bırakın kendi kendilerine gelin güvey olsunlar. Kendi ölüm yıldönümünü kutlayan bir ölü bana gösterebilirmisiniz. Yıllarca yenilgilerimizi, bize zafer olarak kutlattılar. Koca İmparatorluğunun çöküşüne bu kadar sevinen bir ideoloji, dünyanın neresinde var? Bir de bu milletten asla adam çıkmaz edasıyla, tek bir adam hayranlığı yokmu! İşte halk'a yapılan en büyük haksızlık budur. Bu akımların tümü Chp de mevcut....
26 Ekim 2012 01:23
alternatif?
 // engin
cumhuriyet mitinglerini hatırladım! inanan kesime alternatif mitinglerdi. inançsızların mitingi idi. buda aynı kesimlerce organize ediliyor. bayrak filan sadece görüntü düşünce dinli dinsiz kavgası. bdp ile bir benzer fikirleri daha var? bdp ayrı devlet ister bu güya laikler kemalistler de telaffuz edemselerde inanların ülkeden gitmiyeceğini bilirler kendilerininde gidecek yeri yok mozaik gibi bölünme hevesindeler. inanları artık alt demiyeceklerini naladılar....
25 Ekim 2012 21:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler