YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 Şubat'ta yeni gelişme
Soruşturma kapsamında düzenlenen ilk operasyonda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan emekli Albay Mustafa Kemal Savcı ve emekli Kıdemli Albay İbrahim Selman Yazıcı, savcılığın itirazı üzerine Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi heyetince tutuklandı
28 Şubat'ta yeni gelişme
02 Mayıs 2012 / 17:54 Güncelleme: 02 Mayıs 2012 / 23:17

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında düzenlenen ilk operasyonda gözaltına alınan ve nöbetçi hakimlikçe serbest bırakılan emekli Mustafa Kemal Savcı ve ve emekli Kıdemli Albay İbrahim Selman Yazıcı, savcılığın itirazı üzerine Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.

Haklarında yakalama kararı çıkarılan Savcı ve Yazıcı, polis eşliğinde Ankara Adalet Sarayı'na getirildi.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Savcı ve Yazıcı'nın bir kez daha ifadesini aldı. Heyet, daha sonra zanlıların tutuklanmasına karar verdi.

Savcı ve Yazıcı, soruşturmanın ilk operasyonunda gözaltına alınmış, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili, ifadesini aldığı Savcı ve Yazıcı'nın tutuklanmalarını talep etmişti.

İki zanlı, sorgulandıkları Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliği tarafından yurt dışına çıkış yasağı şartıyla serbest bırakılmıştı.

Savcı Bilgili, Savcı ve Yazıcı'nın serbest bırakılmasına ilişkin karara itirazda bulunmuş, itiraz, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi heyetince karara bağlanmıştı. Zanlıları serbest bırakan hakimin yer almadığı heyet, itirazı kabul ederek, Savcı ve Yazıcı hakkında yakalama kararı çıkartmıştı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler