YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 Şubat'ta yeni dalga
28 Şubat'ta yeni dalga
28 Mayıs 2012 08:34
Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında Ankara, İstanbul, İzmir ve Muğla'nın da aralarında bazı kişiler hakkında gözaltı kararı olduğu bildirildi.

Soruşturma kapsamında Balyoz davası tutuklusu emekli orgeneral Çetin Doğan ve MHP'den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan ifadeleri alınmak üzere Ankara Adliyesi'ne getirildi.

28 Şubat Soruşturması kapsamında ifadesi alınacak şüphelilerden 5'inin Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne getirildiği, 4 şüphelinin ise İstanbul'dan Ankara'ya uçakla nakillerinin sağlanmasının beklendiği bildirildi.

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nden yapılan açıklamada, kamuoyunda 28 Şubat süreci olarak bilinen ve ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek'' suçu kapsamında İstanbul, İzmir, Silivri ve Muğla'nın Datça ilçesi Cumhuriyet Başsavcılıklarına CMK'nın 251/6. maddesi gereğince yazı yazılarak, 9 şüphelinin bugün CMK 250. madde ile yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nde ifade vermeleri için hazır edilmeleri istendiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''İfadesi alınacak şüphelilerden 5'i Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne getirilmiş, 4 şüphelinin ise İstanbul'dan Ankara'ya uçakla nakillerinin sağlanması beklenmektedir.''

-GENERRALLERE GÖZALTI-

İstanbul'da gözaltına alınan emekli orgeneraller Teoman Koman, İlhan Kılıç, Hikmet Köksal ve Ahmet Çörekçi uçakla Ankara'ya gönderildi.

Koman, Kılıç, Köksal ve Çörekçi'nin emniyet görevlilerinin nezaretinde bindirildiği Türk Havayolları'nın (THY) İstanbul-Ankara tarifeli seferini yapan uçak, Atatürk Havalimanı'ndan saat 15.00'te Ankara'ya hareket etti.

Soruşturma kapsamında eski MGK Genel Sekreteri Orgeneral İlhan Kılıç'ın da ifadesi alınacak. AA

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler