YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 Şubat'ta sıra medya patronlarında
28 Şubat'ta sıra medya patronlarında
06 Ağustos 2012 18:17
28 Şubat süreci ile ilgili şimdi de medya patronları dinlenecek. 28 Şubat komisyonu sözcüsü o ismleri açıladı...

28 Şubat Alt Komisyonu olarak dönemin medya patronlarından Turgay Ciner, Aydın Doğan, Dinç Bilgin, Fatih Çekirge, Zafer Mutlu, Ertuğrul Özkök'ü dinleyecek.

Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Sözcüsü İdris Şahin, 28 Şubat Alt Komisyonu olarak dönemin medya patronlarından Turgay Ciner, Aydın Doğan, Dinç Bilgin, Fatih Çekirge, Zafer Mutlu, Ertuğrul Özkök'ü dinleyeceklerini, tutuklu isimlerden de öncelikli olarak Çevik Bir, Fevzi Türkeri, Teoman Koman, Hanefi Avcı ve Mehmet Ağar'ı dinlemeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

Şahin, Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu bünyesindeki 28 Şubat Alt Komisyonunun bugünkü toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Alt Komisyon Başkanı Recai Akyel ile birlikte komisyonun çalışması ile ilgili yol haritasını gözden geçirdiklerini belirten Şahin, 6 kategoride dinlenmesine karar verilen isimleri belirlediklerini söyledi. Ekim ayının başından itibaren dinlenecek tüm isimlere bugün itibariyle davetiye gönderilmeye başlandığını bildiren Şahin, özellikle resmi kurumların büyük çoğunluğundan bilgi ve belgeler geldiğini, uzmanların da bunlar üzerinde çalıştığını söyledi.

Meclisin erken açılması durumunda Ekim ayında ilk dinlenecek isimlerin siyasetçiler olacağını belirten Şahin, erken açılmazsa da Ekim ayı başından itibaren Tansu Çiller ve dönemin medya patronları ve bazı gazetecileri dinleyeceklerini söyledi. Şahin, medya patronlarından Turgay Ciner, Aydın Doğan, Dinç Bilgin, Fatih Çekirge, Zafer Mutlu, Ertuğrul Özkök ve buna benzer o dönemde gündemde olan birçok isim olduğunu belirterek bunları dinleyeceklerini, tarihleri de kararlaştırdıklarını belirtti.

Şahin, kamu kurumlarından gelen bilgi ve belgeler üzerinde çalışmaların da devam ettiğini söyledi.

Şahin, tutuklu isimlerden de Çevik Bir, Fevzi Türkeri, Teoman Koman, Hanefi Avcı ve Mehmet Ağar'ın öncelikli olarak dinlemeyi düşündükleri isimler olduğunu kaydetti.

Şahin, Genelkurmay eski başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ü dinlemeyi düşünüp düşünmediklerine ilişkin bir soruya ise, 'Hayır düşünmüyoruz' karşılığını verdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler