YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 Şubat'ta flaş gelişme...
28 Şubat Soruşturması kapsamında 3. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Berkay Turgut gözaltına alındı...
28 Şubat'ta flaş gelişme...
08 Mayıs 2012 / 15:57 Güncelleme: 08 Mayıs 2012 / 17:32

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında 3. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Berkay Turgut'un gözaltına alındığı bildirildi.

3. Ordu Komutanlığı Karargahı içerisindeki askeri lojmanlara gelen polis ekiplerinin, Tümgeneral Berkay Turgut'un lojmanında ve çalışma odasında arama yaptığı öğrenildi. Aramaların, Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı nezaretinde yürütüldüğü belirtildi.

Burada gözaltına alınan Turgut, havaalanına getirilerek, tarifeli uçakla Ankara'ya gönderildi.

16:17

Emekli Albay Ahmet Mithat Kiziroğlu, özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında, Ümraniye'deki evinde yapılan aramanın tamamlanmasının ardından gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince emekli Albay Ahmet Mithat Kiziroğlu'nun Çamlık Mahallesi Elmalı Sokak İrem Sitesi'ndeki evinde yapılan arama sona erdirildi.

Polis ekipleri, aramanın ardından, içerisinde bazı belgelerin bulunduğu belirtilen bir bavul ile bir bez torbayı polis aracına koydu.

Hakkında gözaltı işlemi uygulanan Kiziroğlu, polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü.

Bu arada, aramalar sırasında Kiziroğlu'nun evine gelen İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Ahmet Mithat Kiziroğlu'nun eşinin ceza hukuku öğretim üyesi ve baro olduğunu belirten Kocasakal, arama yapılan evin ortak yaşam alanı olması nedeniyle Kiziroğlu'nun eşinin baronun Avukat Hakları Merkezi'nden avukat talebinde bulunduğunu belirtti.

Kocasakal, ''Barodan görevlendirilen avukat arkadaş aramaya nezaret ediyor. Ben de uğradım. Bir süre baktım. Nezaret ettim. Geldik gidiyoruz'' diye konuştu.

 (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler