YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 Şubat'ta flaş gelişme
28 Şubat Soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli Tuğgeneral Mehmet Ali Yıldırım'ın tahliye talebi reddedildi.
28 Şubat'ta flaş gelişme
13 Ağustos 2012 / 18:09 Güncelleme: 13 Ağustos 2012 / 19:15

Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevlendirilen hakimlik, Yıldırım'ın avukatının, ''3. Yargı Paketi'' olarak adlandırılan düzenleme kapsamında tutukluluğa yaptığı itirazı reddetti.

Kararda, Mehmet Ali Yıldırım hakkında, ''Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek'' suçundan tutuklama kararı verildiği ifade edildi.

Batı Çalışma Grubu'na ait belgeler, bilgisayar kayıtları ve delillerde, şüphelinin aleyhine kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunduğu kaydedilen kararda, adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağı değerlendirilerek tahliye talebinin reddine karar verildiği bildirildi.


-Tutukluluğa devam-


Öte yandan aynı hakimlik, TMK'nın 10. maddesiyle görevli Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin, aylık, 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklu bulunan şüphelilerin, ''tutukluluk sürelerinin gözden geçirilmesi ve devamına karar verilmesi'' talebini de değerlendirdi.

Hakimlik, ''suçun niteliği, dosyadaki delil durumu, delillerin karartılması ve şüphelilerin kaçma ihtimalinin bulunması, kuvvetli suç şüphesinin varlığı ve suçun niteliği'' gibi sebeplerle, şüphelilerin tamamının tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler