YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 Şubat'ın medya aktörleri için yeni dava geliyor!
28 Şubatçı cuntacılarla 17-25 Aralıkçı cuntacılar seçilmiş AK Parti hükümetini yasadışı yollardan alaşağı etmek üzere anlaşmıştı. Artık kaçış yok. 28 Şubat darbesinin medya ve sermaye ayakları muhakkak yargılanacak ve suç işleyenler gereken cezayı alacak
28 Şubat'ın medya aktörleri için yeni dava geliyor!
11 Kasım 2014 / 17:40 Güncelleme: 11 Kasım 2014 / 17:59

Yeni Şefak Gazetesi yazarı Cem Küçük, 28 Şubat'ın cuntacı medyası ile 17-25 Aralık ve Gezi parkı medyası arasındaki 'paralel ilişkileri' deşifre eden çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Ben bu köşede 2012 yılının Haziran ayından itibaren yazmaya başladım ve Türkiye Cumhuriyeti için en acil, açık ve yakın tehlikenin paralel suç örgütü olduğunu ısrarla belirttim. Bu bağlamda bu paralel çete üzerinde çalışan çok değerli bir devlet kurumuna işaret ettim. O kurumun adı Başbakanlık Teftiş Kurulu'dur.

Türk devletinin birkaç istisna hariç nerdeyse bütün kurumları bu cemaat çetesi tarafından zaptedilmek üzereyken Başbakanlık Teftiş Kurulu bu bağlamda direnen kaleydi. Nitekim söylediklerim çıktı ve BTK raporları bu çetenin deşifre edilmesi ve göçertilmesi için temel zemin oluşturdu. Şu an BTK'nın yanında Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu da bu çetenin detaylı deşifre edilmesi üzerine çalışmalar yapıyor ve raporlar hazırlıyor.

Hem BTK hem de DDK'nın raporları paralel örgütle mücadele bağlamında yürütme ve yargı için temel kaynak teşkil ediyor. Bu raporların tüm içeriği 2015 Temmuz ayından itibaren milletle de sansürsüz paylaşılacak ve herkes şok olacak. Şu an paralel örgütün ekmeğine yağ sürmemesi için belli bilgiler sadece yürütme ve yargının kozmik noktalarında paylaşılıyor.

Bir gazeteci olarak Başbakanlık Teftiş Kurulu bağlamında verdiğim tüm bilgiler doğru çıktı. Bu konuda gazeteci olarak öğrendiklerimi aktardığımda medyanın çoğu gülüyordu. Şimdiyse yakında neler olacak diye beni arıyorlar. Burada ifade edeyim, yakında patlayacak konu 28 Şubatçı darbecilerle paralel darbeciler arası korkunç ilişkilerdir. 28 Şubat cuntası ile Pensilvanya cuntası ittifak içindedir. Hem de sadece 1997'de değil, 2012-14 döneminde de böyleydi bu. Hem BTK hem de DDK bu konuda rapor hazırlıyor şu an. Konu 2012 Nisan ayında başlayan 28 Şubat soruşturması ile ilgili...

Aslında iki gün önce Gülen cemaatinin 30 sene boyunca mensubu olmuş Hüseyin Gülerce Beyaz TV'deki programında açık açık itiraf etti. Gülerce paralel yargı organlarının 28 Şubat medyasının darbeci aktörleriyle Gezi ve 17 Aralık'ta ittifak ettiğini ve bu şekilde 28 Şubat'ta sivil darbecilerin yargılanamadığını söyledi. Başbakanlık Teftiş Kurulu ve Devlet Denetleme Kurulu'nun elindeki kanıtlara göre de paralel yapı 28 Şubat medyası ile tutuklanmamaları üzerine anlaşmış ve böylece Gezi ve 17-25 Aralık ittifakı kurulmuştu. Yani 28 Şubatçı cuntacılarla 17-25 Aralıkçı cuntacılar seçilmiş AK Parti hükümetini yasadışı yollardan alaşağı etmek üzere anlaşmıştı. BTK ve DDK müfettişleri çeşitli devlet kurumlarıyla ortak çalışarak bu konudaki anlaşmaların bir kısmını tespit etti. 28 Şubat'ın siyaset, medya ve sermaye ayağındaki başlıca isimlerle Pensilvanya'nın işbirliği zemini böyle hazırlandı. BTK ve DDK kanıtları çok net.

28 Şubat'la hiç ilgisi olmamış tonla askerin de haksız yere yargılandığı bir dava şu an 28 Şubat. Paralel örgüt 28 Şubat davası gibi çok önemli bir davayı da paralel subayların terfi yollarını açmak için ahlaksızca kullandı. 28 Şubat davası paralel yapının TSK'yı tasfiyesi amacına hizmet etti. İşte şimdi yeni bir soruşturma ile 28 Şubat davası olması gereken biçimine sokulacak. Şu anki iddianamede haksız yere yargılananlara itibarları iade edilecek. Ve en önemlisi... Artık kaçış yok. 28 Şubat darbesinin medya ve sermaye ayakları muhakkak yargılanacak ve suç işleyenler gereken cezayı alacak. BTK ve DDK raporlarındaki kirli ilişkiler de bu süreçte ortaya çıkacak ve onlar da soruşturma konusu olacak. Merak etmeyin bağımsız ve tarafsız Türk yargısı paralel örgüt gibi değildir. Önüne geleni tutuklama yöntemi ile olmayacak 28 Şubat›ın sivil ayağının yargılanma süreci. O yöntem paralel yapının yöntemidir. Sulh Ceza Hakimliği müessesesi bu konudaki hassasiyetini ispatlamıştır. Zaten 28 Şubat darbesinin kukla Başbakanı Mesut Yılmaz ve diğer darbe işbirlikçisi bakanlar siyaset adamları Yüce Divan'da yargılanacaktır...

Elbette dönemin en önemli medya aktörü Aydın Doğan 28 Şubat'ı araştıran gerçek savcılara ifade verecek ve yargılanacaktır. 28 Şubat'ın gerçek üssü Aydın Doğan medyasıydı. Doğan o soruşturma sürecinde paralel örgütle anlaştığı için rahat ve huzurluydu.17-25 Aralık'ta da Pensilvanya darbecileriyle kol kolaydı. Şimdi biraz huzuru kaçacaktır. Aynı şekilde Doğan medya bünyesinde 28 Şubat darbecileriyle ortak çalışmış Ertuğrul Özkök ve Fatih Altaylı başta olmak üzere dönemin darbeci medya aktörleri de yargılanacaktır. Tuhaf biçimde 28 Şubat'ta darbeci generallerle kanka olan Altaylı'nın şimdi de Ali Fuat Yılmazer gibi isimlerle kanka olduğu BTK raporlarında gözüküyor.

Şimdi biten Dinç Bilgin ve tüm darbeci medya ekibi de yargılanacaktır. Aynı şey sorumlulukları oranında Erol Aksoy ve Cem Uzan medyasının sahibi ve aktörleri için de geçerlidir. Hatta darbecilerin talimatıyla muhafazakar bir TV kanalının tepesine çöken Ali Baransel gibi isimlerin de savcılar kapısını çalacaktır.

Öte yandan 28 Şubat'ın TV ayağını oluşturan başta Uğur Dündar olmak üzere Ali Kırca ve Reha Muhtar gibi aktörler de yargılanacaktır. Darbeci generaller kadar bu sivil darbecilerin de yargılanması evrensel hukuk standartlarına da uygundur. Paralel yargının İlker Başbuğ ya da Nedim Şener gibi isimlere yaptığı zulümler bu dönem olmayacaktır. Bir yandan paralel darbeciler, bir yandan 28 Şubat darbecilerinin yargılanacağı adil bir döneme giriyoruz...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler