YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 Şubat Twitter'ı salladı!
28 Şubat Twitter'ı salladı!
28 Şubat 2013 15:20
28 Şubat, 16. yıl dönümünde, sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Twitter’da "Bugün 28 Şubat" başlığıyla Türkiye Gündemi’ne giren süreçle ilgili ünlü ünsüz bir çok isim değerlendirmelerde bulundu. İşte o yorumlar:

Numan Kurtulmuş: “Bu bir ‘had bildirme’ operasyonudur. Rahmetli Ecevit’in, Kavakçı’ya sözleri tesadüf değildir: -Şu kadına haddini bildirin-”

Melih Gökçek: "Tarihin demokrasi düşmanlığı ile tescil ettiği gün...Allah milletimize bir daha bu zilleti göstermesin"

Ahmet Hakan: “Hepinizin 28 Şubat’ını kutlar, gözlerinizden öperim. Saygılar”

Hakan Şükür: “27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat; takvim yapraklarının, hatırlanmak istenmeyen tarihleri olarak zihinlere kaydoldu”

Fikri Akyüz: “Hürriyet gazetesinin arşivine girmek istedim. Arşivi 07.07.1997’den başlatmış. 28 Şubat manşetlerini görmemizi istememiş.utanmak da erdemdir”

Osman Gökçek: Bu gün 28 Şubat ; Milleti ve onun iradesini yok sayanların tarihte kara bir leke olarak hatırlanacağı gün”

Aziz Babuşçu: “28 Şubat amaçları,aktörleri ve sonuçları itibarıyla milleti bir kere daha sindirmeye yok saymaya dönük bir toplumsal mühendislik projesiydi. Milletimiz bu projeye en büyük cevabını AK Parti ile verdi”

Adem Özköse : “28 Şubat döneminin mücadele kaçkını, korkak tiplerinin bugün 28 Şubat mağduruyuz edebiyatı yapmaları ne tiksinti verici”

Meryem Betül Budak, “-Namlusu milletine çevrilmiş bir tanka selam durmayız- diyen Muhsin Yazıcıoğluna dua,dua, her daim dua. Rahmet etsin Allah’ım”

Yusuf Samet Çakır, "Darbeciler ne demişti; ‘bin yıl sürecek demişlerdi’. Şimdi bin pişmanlar, Silivri’de 28 Şubat’ı yaşıyorlar. Kutlasınlar şimdi de"

Oğuz Üçüncü: "Yine o iğrenç günleri hatırladık. Kukutellalı başsavcılar, pijama ile Başbakan karşılayan patronlar, as üst unutan askerler"

Hayrettin Altunbaş, "Hâlâ o günleri özleyenlerin olduğunu görmek ne kadar acı. Allah hidayet versin."

Melike Esin: "Kimse yaşattığını yaşamadan ölmez! İlahi adalet elbette tecelli edecekti"

Mesut İnan: “Bugün 28 şubat ve lise yıllarıma gidiyorum...Katsayı engeli önüme getirilmiş ve sınıflarda dikizlenen başörtülü hocalarım”

Eda Taştan: "Bu ülkede hâlâ başörtülü olduğu için meclise alınmayan gazeteciler, derslere giremeyen öğretmen ve öğrenciler var”

Ayşe Arslan: "Başörtüsüne bedel ödemiş bir ailenin kızı olmaktan gurur duyuyorum"

Piti Piti: “28 Şubat ,ekonomiye vurulan bir darbeydi aslında. Vatandaştan çıkan paralarla zengin olanlar, size hakkımı helal etmiyorum”

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler