YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 Şubat Demirel'in senaryosu
Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, eski RP milletvekili Hasan Hüseyin Ceylan'ın dinledi. Ceylan, 28 Şubat'ın A'dan Z'ye Demirel'in senaryosu olduğunu iddia etti.
28 Şubat Demirel'in senaryosu
19 Ekim 2012 / 14:44 Güncelleme: 19 Ekim 2012 / 14:50

28 Şubat döneminde Refah Partisi Ankara milletvekili olan ve parti kapatılınca milletvekilliği düşürülen Hasan Hüseyin Ceylan, ''28 Şubat A'dan Z'ye Süleyman Demirel'in senaryosudur. Koordinatör de prodüktör de ana aktör de Demirel'dir'' dedi.

Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, 28 Şubat süreciyle ilgili olarak dönemin milletvekillerinden Hasan Hüseyin Ceylan'ı dinledi.

Ceylan, o dönemde 38 davada yargılandığını belirterek, hapse giren tek milletvekili olduğunu söyledi.

Dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir'in, 28 Şubat'tan 4-5 ay önce gazeteci Yavuz Donat ile görüştüğünü ve kendisinin adını da vererek, ''Bunun gibi milletvekilleri hapse atılmalı'' dediğini öne süren Ceylan, medyanın o süreçte oynadığı rolün, 28 Şubat'ın planlı yapıldığını gösterdiğini ifade etti. Dönemin gazete haberlerini gösteren Ceylan, manşetlerin emirle atıldığını ve asılsız haberler yapıldığını söyledi. Ceylan, 27 Şubat'ta 3 büyük gazetede, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Başbakanlığa yazdığı mektuba ilişkin manşet atıldığını anlatarak, ''Demirel'in öyle bir mektubu yok'' dedi.  aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler