YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 Şubat davası için neden 17 yıl beklendi?
28 Şubat Davası'nda savunmasını yapan dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, "Silahlı kuvvetler her zaman siyasetin dışında kalmalı ve gücünü muhafaza etmelidir" dedi.
28 Şubat davası için neden 17 yıl beklendi?
12 Aralık 2013 / 11:15 Güncelleme: 12 Aralık 2013 / 12:14

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada savunmasına başlayan Karadayı, "28 Şubat sürecinin, bazı çevrelerce söylendiği gibi bir darbe süreci asla olmadığını" ileri sürdü.

"Bu dava merhum Erbakan hayattayken neden açılmadı da 16-17 yıl beklendi" diye soran Karadayı, dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan hayattayken dava açılsaydı, "Erbakan'ın taşıyacağı vicdani sorumluluk gereği asla silahlı kuvvetlerin karşısında olmayacağını" iddia etti.

Silahlı kuvvetlerin siyaset dışında kalmasının her zaman temel prensipleri olduğunu ifade eden Karadayı, "Bu, sadece benim değil bütün arkadaşlarımın benimsediği bir husustur" diye konuştu.

Görevde oldukları sürede demokrasi dışında bir yönetim asla düşünmediklerini ifade eden Karadayı, "Silahlı kuvvetler her zaman siyasetin dışında kalmalı ve gücünü muhafaza etmelidir" ifadesini kullandı.

Hakkındaki iddiaların "tamamen asılsız" olduğunu öne süren Karadayı, savunmasına devam ediyor.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler