YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 kişi için tutuklama kararı
Sahte silah ruhsatı soruşturması kapsamında serbest bırakılan zanlılardan 28'i hakkında yakalama kararı çıkarılırken, 22'si de tekrar gözaltına alındı.
28 kişi için tutuklama kararı
20 Aralık 2010 / 14:20 Güncelleme: 20 Aralık 2010 / 14:23

İstanbul'daki ''sahte silah ruhsatı'' soruşturması kapsamında mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan zanlılardan 28'si hakkında, savcılığın itirazı üzerine yakalama kararı çıkarılmasının ardından şüphelilerden 22'si tekrar gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, usulsüz ve sahte belgelerle silah taşıma ve bulundurma ruhsatı alma yetkisi olmayan kişileri, şirket sahibi ve yöneticisi göstererek ruhsat temin etme iddiasıyla Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edilen 62 kişiden 24'ü savcılık sorgularının ardından, 28'i sevk edildikleri mahkeme tarafından serbest bırakıldı. 10 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Soruşturmayı yürüten savcılığın bir üst mahkemeye itirazı üzerine, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 28 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Bunun üzerine harekete geçen Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, haklarında tutuklama kararı çıkan ve aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 28 kişiden 22'sini tekrar gözaltına aldı. Poliste işlemleri tamamlanan 22 kişi, Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.
 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler