YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 belediyeye kayyum atandı! Aralarında Batman ve Hakkari de var
İçişleri Bakanlığı 28 belediyeye kayyum atadı. Kayyum atanan belediyelerin arasında Batman ve Hakkari de var.
28 belediyeye kayyum atandı! Aralarında Batman ve Hakkari de var
11 Eylül 2016 / 09:07 Güncelleme: 11 Eylül 2016 / 10:25

İçişleri Bakanlığı, PKK-KCK ve FETÖ'ye yardım ve destek verdiği gerekçesiyle, haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında görevden alınan 28 belediye başkanının yerine kanun hükmünde kararname gereği 28 kişiyi görevlendirdi. Bu kişiler sabah 09.00 itibariyle görevlerine başladı.

Kayyum atanan belediyeler arasında Batman, Hakkari, Cizre ve Silopi de var.

Görevlendirme yapılan belediyelerden 3'ü AK Partili 1'i MHP'li

DEVLETİN ASLİ GÖREVİDİR

İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada, “Belediyeler, vatandaşımızın kullandığı oyu, verdiği vergileri ve demokrasinin sunduğu iklimi istismar ederek ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden terör örgütlerinin etkisi altına giriyorsa, milli iradeyi gasp edenlere karşı tedbir almak devletin asli görevidir” ifadeleri yer aldı.

İŞTE KAYYUM ATANAN BELEDİYELERİN TAM LİSTESİ

rs1-781.jpg

İşte İçişleri Bakanlığından yapılan açıklama:

Ankara (11.09.2016) -01.09.2016 tarihinde yürürlüğe giren 674 sayılı kanun hükmünde kararname ile belediye kanunu’nda düzenleme yapılmış, terör veya terör örgütlerine yardım ve yataklık suçuyla hakkında soruşturma açılan veya görevden uzaklaştırılan belediye başkan ve meclis üyelerinin yerine 15 gün içerisinde görevlendirme yapılması hüküm altına alınmıştır.

Bu kapsamda;

 - PKK - KCK ve FETÖ terör örgütlerine yardım ve destek vermekten dolayı haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında 28 Belediye Başkanı (24’ü PKK - KCK, 4’ü FETÖ) daha önce görevinden uzaklaştırılmıştır.

 - Bu belediye başkanlarının 2’si il, 24’ü ilçe, 2’si belde belediye başkanıdır ve 12’si halen tutukludur. 

 - Demokrasi ve hukuk devleti anlayışında millet iradesinin yerel yönetimlere yansıması esastır.

 - Ancak belediyeler; vatandaşımızın, kullandığı oyu, verdiği vergileri ve demokrasinin sunduğu iklimi istismar ederek ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden terör örgütlerinin etkisi altına giriyorsa, milli iradeyi gaspedenlere karşı tedbir almak devletin asli görevidir.

 - Vatandaşlarımızın verdiği vergilerle oluşan kaynaklar ve verdiği oyla oluşan siyasi irade, terör örgütlerine devşirilemez.

 - Seçimle iş başına gelip, milletin hür iradesini suç işlemek için kullanmanın meşruiyeti yoktur.

 - Elbette hiçbir hukuk düzeni hakların açıkça kötüye kullanılmasını korumaz.

 - Demokrasi ve hukukun üstünlüğünü işletmek devletin görevidir. Milletin beklediği de budur.

 - Terör örgütleri karşısında ülkenin birlik ve beraberliğini, milletin ferasetiyle, işleyen demokrasi, işleyen hukuk ve işleyen devlet tesis edecektir.

 - Bu işleyişi sağlamayı teminen, görevlendirme yapılan belediyelerde, kaynaklar terör örgütlerine değil o yörede yaşayan vatandaşlarımıza sunulacağı için, hizmetler en iyi şekilde yürütülecektir.

 - Kanun hükmünde kararname gereği sözkonusu 28 belediye başkanlığına görevlendirilen, ekte isimleri bulunan kişiler bu sabah saat 09:00 itibariyle görevlerine başlamıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLAMIŞTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu * Eylül'de " 15 gün içerisinde 28 belediyenin yönetimi teröristlerde değil, şu ay yıldızlı bayrağı kendi gönlüne sindirmiş insanların yönetimiyle devam edecektir" demişti.

28 pekKAKA'lı VELEDİYE'YE ➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Kayyum atanmış.. Bunu duyan bir fino hırlamış.. Bizim pısırık devletliler ise, susmuş ve yutkunmuş!!!...
11 Eylül 2016 Pazar 16:17
Ahmet
 // Ahmet
Devlet şimdi devlet oldu işte. Gücünü kâfire haine göster devletim....
11 Eylül 2016 11:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler