YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
275 köyün Kürtçe ismi haritada yer alacak
Harita önümüzdeki günlerde basılacak
275 köyün Kürtçe ismi haritada yer alacak
14 Ağustos 2009 / 16:56 Güncelleme: 14 Ağustos 2009 / 00:00

Batman Belediyesi, Batman şehir planı adı altında çıkaracağı haritada, ilçe, belde ve köylerin Türkçe isimlerinin yanı sıra Kürtçe isimleri de yer alacak.
        


Batman Belediyesi 2000 yılında hazırladığı ancak eksik olması nedeniyle güncelleştireceği Batman şehir planı haritasında, Batman merkez ile ilçelere bağlı köy ve mezraların tümünün Türkçe isimlerinin altında Kürtçe isimler de yer alacak. 275 köy ve 294 mezranın isimlerinin yer alacağı harita, önümüzdeki günlerde basılacak.


HARİTA KOLAYLIK SAĞLAYACAK         
        


Köylerin Kürtçe isimlerinin de bulunduğu haritanın, vatandaşlara kolaylık sağlayacağını belirten Batman Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel,  ''Köylerin isimleri değiştirilmesine rağmen vatandaşlar, Kürtçe isimleri kullanmaya devam ediyor. Vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla yayımlayacağımız  Batman şehir planı haritasında ve köy listelerinde köylerin Türkçe isimlerinin  yanı sıra Kürtçe isimleri de yer alacak. Bu harita ile gerek hizmetlerde gerekse  ulaşımda büyük kolaylığın sağlanmasını amaçlıyoruz.''3 bine yakın kişinin doğum yeri: NorşinDetay

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler