YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
24 saatte 11 öğretmen...
24 saatte 11 öğretmen...
29 Eylül 2011 08:21
PKK son 24 saatte 11 öğretmen kaçırdı...

PKK, son 24 saatte 11 öğretmen kaçırdı. Bölgede, 5 gün önce de bir öğretmeni kaçıran örgütün elinde, 12'si öğretmen, biri kaymakam, 2'si asker, 5'i de korucu 20 kişi buluyor. PKK'lı teröristler, önceki gün Elazığ'ın Arıcak ilçesine bağlı Yoğunbilek Köyü'nden minibüsle ilçeye dönen öğretmenlerden Gökhan Yıldız, Abdullah Karan, İhsan Sarıkaya ve İsmail Yücel'i kaçırdı. Gece de Diyarbakır'ın Hazro ilçesine bağlı Çitlibahçe Köyü'nde öğretmenlik yapan Ahmet Ürün, Lice ilçesinde görev yapan Tekin Çakır, Talip Maçin ve Remzi Savaş teröristlerce götürüldü. Dün de yine Lice'de Ümit Eşer, Tubay Yalçın ve Merdal Aksoy kaçırıldı. PKK'lı teröristler, 5 gün önce de Lice'nin Baharlar Köyü'nde asker öğretmen olarak görev yapan Mehmet Gözbaşı'yı kaçırmıştı.

20 KİŞİ HÂLÂ REHİN

Tunceli Pülümür karayolunu kesen PKK'lılar da, önceki gün İsmail Gürbüz adlı korucuyu beraberlerinde götürdü. PKK, 9 Temmuz'dan bu yana Diyarbakır'ın Lice ve Hazro ilçesi, Muş'un Şenyayla beldesi, Bitlis'in Tatvan ilçesi, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi, Tunceli ve Elazığ'da yol keserek 40 kişiyi kaçırdı. Kaçırılanların 12'sini öğretmenler oluşturuyor. Örgüt kaçırdığı 40 kişiden 19'unu serbest bıraktı. 1 asker kaçarak kurtuldu. Örgütün elinde halen 12 öğretmen, 1 kaymakam, bir astsubay, bir uzman çavuş ve 5 korucu olmak üzere 20 kişi bulunuyor.

hknca
 // hakan
yazıklar olsun bu ülkeyi şimdiye kadar yönetenlere. dünyada hangi ülkede terör bu kadar yıldır sürüyor ve bu kadar can alıyor içimiz kan aglıyor. idamı getirip OHAL İLAN EDİP MADDİ KAYNAKLARINI KURUTUN TERÖR 1-2 YILDA BİTSİN. O KADAR KAFANIZ ÇALIŞMIYORMU ,, ALLAH İÇİN BUNU YAPIN.. POLİSE TAŞ MOLOTOF ATANLARA POLİS SU SIKIYORSA İYİ DÜŞÜNMEK LAZIM..BUGÜN MOLOTOF ATAN YARIN SİLAH SIKACAKTIR.. AGAÇ YAŞKEN EĞİİİİLLLİİİRRRRR. TERÖR DAGDAN ŞEHRE...
29 Eylül 2011 16:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler