YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
237 köy yolu ulaşıma kapandı
237 köy yolu ulaşıma kapandı
03 Şubat 2011 15:28
Van, Hakkari ve Ağrı'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 237 köyle halen ulaşım sağlanamıyor...

Van İl Özel İdaresi yetkilileri, kent merkezi ve ilçelerde iki gün önce etkisini gösteren kar yağışı sonucu ulaşıma kapanan köy yollarında başlatılan çalışmanın aralıksız devam ettiğini belirterek, kar yağışı ve tipinin etkili olduğu yüksek kesimlerde yol açma çalışmalarının güçlükle sürdürüldüğünü söyledi.

İl genelinde halen 85 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu bildiren yetkililer, hava koşullarının uygun olduğu bölgelerde karla mücadele ekiplerinin yol açma çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Kar yağışının etkisini yitirdiği Hakkari'de ise İl Özel İdaresi ekipleri, kapalı köy yollarını tek tek ulaşıma açıyor. Karla mücadele ekiplerinin sürdürdüğü çalışma sonucu ulaşım sağlanamayan 131 köyden 107'sinin yolu kardan temizlendi. Yüksek kesimlerde bulunan 24 köy yolunun halen ulaşıma kapalı olduğu kentte, kapalı köy yollarının açılması için karla mücadele çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Ağrı'da yaklaşık 6 günden bu yana etkili olan kar yağışı, yerini dondurucu soğuklara bıraktı. Kar kalınlığının kent merkezinde 20, yüksek kesimlerde ise 60 santimetre olarak ölçüldüğü kentte, soğuk hava nedeniyle birçok mahallede içme suyu şebekesi dondu.

İl Özel İdaresi yetkilileri, kar yağışının etkisini yitirmesiyle yol açma çalışmalarına devam edilen kent merkezi ve ilçelerde, 128 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu bildirdi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler