YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
23 Nisan Bayramı kutlu olsun
23 Nisan Bayramı kutlu olsun
23 Nisan 2012 08:08
TBMM’nin açılışının 92’nci yıldönümü Meclis’te ve yurt çapında düzenlenecek törenlerle kutlanıyor.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki devlet erkanı, Anıtkabir'i ziyaret etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'de tören düzenlendi.

Törene, TBMM Başkanı Çiçek'in yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ile çok sayıda milletvekili katıldı.

Heyetin, Aslanlı Yol'da yürüyüşünün ardından TBMM Başkanı Çiçek, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Çiçek ve beraberindekiler, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

TBMM Başkanı Çiçek, Anıtkabir Özel Defteri'ne, şunları yazdı:

''Aziz Atatürk,

İlk başkanlığını yaptığınız, öncülüğünüzde milli mücadelemizi yürüten ve çağdaş Türkiye'yi kuran meclisinizin açılışının 92. yıl dönümünde TBMM Başkanlık Divanı olarak huzurunuzda olmaktan heyecan duyuyoruz.

Cumhuriyetimiz, demokrasimiz ve bize kazandırdıklarınız dolayısıyla minnet ve şükran duygularıyla doluyuz. TBMM, ülkemizin kalkınması ve Cumhuriyetimizin yücelmesi için yaklaşık bir asırlık tarihinde olduğu gibi bundan sonra da çalışmaya devam edecektir.

Ülkemizin daha da gelişmesi, demokrasimizin ilerlemesi, temel hak ve özgürlüklerin hakim olması ve ülkemizin muasır medeniyet düzeyinin üzerine çıkarılması en önemli amacımızdır.

Milli egemenlik ilkesi ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda gösterdiğiniz büyük idealler bizim için daima yol göstericidir.

Aziz ruhunuz şad olsun.'' AA

Dünyada bir bizde :)
 // Mustafa
Böyle bir bayram tanımlaması olsa olsa kast sistemi olan ülkelerde olur. Toplumun bir kesimine ait bir bayram ilan edilecek ve milletçe kutlanacak. Çocuk bayramı, gençlik bayramı, işçi bayramıi asker bayramı ve devlet bayramı ya da politikacı bayramı diye isimler de uydurulmuş bayramlar. Astarı da yüzünden pahalı maalesef. Nedir bu uydurma bayramlar. Bizim bayramlarımız bellidir. Ramazan ve Kurban bayramları. Bu saçmalılar artık sonlandırılmalı. Bu memleketin önü ...
23 Nisan 2012 14:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler