YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
21. asır bu milletin asrı olacak
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, hayali ve büyük hedefi olmayan milletlerin ilerleyemeyeceğini belirterek, ''21. asır yani bu asır bizim asrımız olacak, bu milletin asrı olacak'' dedi.
21. asır bu milletin asrı olacak
06 Ocak 2013 / 13:28 Güncelleme: 06 Ocak 2013 / 13:30

Eroğlu, Abant'ta, bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin ortaklaşa düzenlediği ''Ormancılık Sektörünün Geleceği: Orman-Ekoloji-Ekonomi'' konulu konferansın kapanış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ekoturizm açısından ciddi bir potansiyele sahip olduğunu ve bu alanda yeni bir atılım yapılması gerektiğini ifade etti.

Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile 15 bölgede çalışma yaptıklarını ve bu konudaki çalışmaların devam ettiğini anlatan Bakan Eroğlu, ''Bunun önünü açmak istiyoruz. Mesela bu kapsamda Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi başladı. Samsun'dan Artvin'e kadar o bölgedeki değişik ekolojik noktaları belirledik. Karadeniz'i de Akdeniz gibi turizm alanı ilan etmek istiyoruz. Bolu'da bu açıdan İstanbul ve Ankara'ya daha yakın. Bu bölgeyi de geliştirmek istiyoruz. Bolu'da Aladağlar, Köroğlu Dağları, Abant gibi pek çok yerimiz var. Burayı da daha geliştirmek kanaatindeyiz'' şeklinde konuştu.

Ormancılık sektörünün geleceği arama konferansının çok verimli bir çalışma olduğunun belirten Eroğlu, ormancılık sektöründeki ortak akıl projelerindeki alınan kararların kendisini duygulandırdığını aktardı.

Toplantıda her şeyin tespit edildiğine işaret eden Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''İnşallah bunları biz esas olarak ele alacağız ve bunlarla ilgili de bir plan hazırlayacağız. Şunu unutmayın, bir plan hazırlanmazsa bir hedef ortaya koymazsanız başarıya ulaşmanız mümkün değildir. Bir hedef koyacaksınız, hedefe kitleneceksiniz. Büyük hedefi olmayan ülkeler tarih sahnesinden kesinlikle silinir. Bizim de Allah'a şükür büyük hedefimiz var ve mutlaka geliştireceğiz.

Birinci hedefimiz Türkiye'yi 2023 yılında dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına taşımak istiyoruz. Büyük milletin büyük hedefleri olur. Başbakanımız daha da büyük bir hedef ortaya koydu 2071 yılında Malazgirt Meydan muharebesinin, Türklerin Anadolu'ya girişinin bininci yılında yeni doğan çocuklar için bir hedef olacak. Bunu bazıları hayal olarak görebilir. Hayali olmayan büyük hedefi olmayan milletler ilerleyemez. 21. asır yani bu asır bizim asrımız olacak. Bu milletin asrı olacak. Bunu da buradan vurgulamak istiyorum.''

AA 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler