YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
21 adrese operasyon: 27 gözaltı
21 adrese operasyon: 27 gözaltı
30 Aralık 2011 13:56
Bursa'da 21 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, kent merkezi ve çevre illerde hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 27 kişi gözaltına alındı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, il genelinde artan hırsızlık olayları üzerine harekete geçti.

Yaklaşık bir yıl süren fiziki takibin ardından 21 ayrı ev ve iş yerine düzenlenen operasyonda, K.P, K.P, Y.P, Z.P, Y.P, N.P, S.P, N.P, S.Ş, M.Ç, S.S, E.Ç, M.Ç, E.Ç, M.Ç, Y.S, Y.O, A.O, S.K, G.I, H.K, M.A, E.A, Y.A, E.A, Y.Y, M.A.K gözaltına alındı.

Zanlıların ev ve araçlarında yapılan aramalarda, 300 bin lira değerinde ziynet eşyası ve kol saati, 5 adet dizüstü bilgisayar, 3 adet tabanca, 22 adet mermi, 1 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet av tüfeği ve namlusu, 30 adet av tüfeği mermisi, alarmı tespit için kullanılan 1 adet akım ölçüm cihazı, 1 adet kaynak maskesi, 2 adet demir manivela, 3 adet post cihazı, 2 adet dijital göstergeli el telsizi, 1 adet LCD televizyon, 1 adet bilgisayar yazıcısı, 1 adet kamera, güvenlik kamerası kayıt cihazı, bir miktar uyuşturucu madde ve çok sayıda kar maskesi ele geçirildi.

Emniyetteki ifadelerinin ardından ''Suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak, örgütün suç faaliyetleri kapsamında ''oto hırsızlığı'', ''otodan plaka hırsızlığı'', ''ev ve iş yerlerinden nitelikli hırsızlık yapmak'', ''oto yakma'', ''korku ve panik yaratacak şekilde meskun mahalde ateş etme'', ''kolluk kuvvetlerine görevi yaptırmamak için silahlı direnme'' suçlarından adliyeye sevk edildi.

Bu arada aynı suçu işledikleri iddia edilen 8 kişinin daha önce yakalandığı ve mahkemece tutuklandığı bildirildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler