YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
200 bin çift ayakkabı kül oldu
Büyük hasar oldu; depo tamamen yandı ve çöktü
200 bin çift ayakkabı kül oldu
01 Ağustos 2009 / 19:37 Güncelleme: 01 Ağustos 2009 / 00:00

Yeşil Kundura Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, firmalarına ait ayakkabı deposunda çıkan yangın nedeniyle büyük hasar olduğunu, deponun tamamen yandığını ve çöktüğünü belirterek, ''Depoda tahmini 200 bin çift ayakkabı vardı, ürünler sigortalıydı'' dedi.


Yeşil, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangını güvenlik görevlilerinin kameralardan görüp haber vermesi üzerine öğrendiğini, olayın herkes için üzüntü verici olduğunu, ancak kimseye bir şey olmadığı için teselli bulduklarını belirtti.


Ayakkabı deposunda yeni sayım yapıldığını, hasarın büyüklüğünü tam olarak henüz bilmediğini ifade eden Yeşil, ''Büyük hasar oldu, depo tamamen yandı ve çöktü'' diye konuştu. Yangınla ilgili detayların pazartesi günü belli olacağını ifade eden Yeşil, şunları söyledi:


''Bu ayakkabılar bitmiş ayakkabılardı. Depolar mağazaların stok deposuydu. Buradan mağazalarımıza sevkiyat yapılıyordu. Mal varlığı her zaman yerine konur, önemli olan kimsenin canına bir şey olmamasıdır.


Depoda tahmini 200 bin çift ayakkabı vardı, ürünler sigortalıydı. Depoda yangın söndürücüler var ama bu ayakkabı malzemesi çok çabuk tutuşan bir malzeme. Ayrıca karton kutu içinde. Onun için kimse müdahale edemedi.''


Bu arada, itfaiye yetkilileri soğutma çalışmalarının sürdürüldüğünü bildirdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler