YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
20 yıl sonra bir ilk! O isim Türkiye'ye geliyor...
Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek için Türkiye'ye gelecek. Yaklaşık 20 yıl aradan sonra Özbekistan'dan Türkiye'ye cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleştirilecek olan bu ilk ziyaret.
20 yıl sonra bir ilk! O isim Türkiye'ye geliyor...
23 Ekim 2017 / 23:36 Güncelleme: 23 Ekim 2017 / 23:41

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuğu olarak 25-27 Ekim 2017 tarihleri arasında Türkiye’ye gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuk Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, 25 Ekim Çarşamba günü başbaşa ve heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirecek. Anlaşmaların imza töreninin ardından aynı gün her iki Cumhurbaşkanı resmi akşam yemeğinde bir araya gelecek.

ZİYARET TARİHİ BİR ÖNEM TAŞIYOR

Gerçekleştirilecek görüşmelerde Türkiye-Özbekistan ilişkileri çeşitli yönleri ile ele alınacak, küresel ve bölgesel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulacak. Yaklaşık 20 yıl aradan sonra Özbekistan'dan Türkiye'ye cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleştirilecek olan bu ilk ziyaret, tarihi önem taşıyor ve iki ülke arasındaki işbirliğinin başta ekonomik ve kültürel alanlar olmak üzere her alanda güçlenmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Konuk Cumhurbaşkanın Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret etmesi, ayrıca TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile de görüşmesi öngörülüyor.

 // Hakan
Azerbaycan hariç tüm Türk cumhuriyetleri ile ilişkilerimiz Rusya ile olan ilişkilerimizle doğru orantılıdır....
23 Ekim 2017 23:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler