YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 yaralı Ankara'da
2 yaralı Ankara'da
02 Haziran 2010 22:17
İsrail'in kanlı saldırısında rehin alınıp sonra serbest bırakılan yurttaşlarımız ve gönüllüler Türkiye yolunda

İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan gemilere saldırısında yaralananlardan ikisi Türkiye'ye getirildi. 
 

İki yaralıyı taşıyan Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçak Etimesgut Havaalanı'na indi. Havaalanı'nda gazetecilere açıklama yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bakanlığa ait ambulans uçakla iki yaralının getirildiğini belirterek, bunlardan birisinin Türk vatandaşı İmdat Avli, diğerinin ise İrlandalı olduğunu kaydetti.
 

Akdağ, yaralıların tedavi için Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüleceğini bildirdi. CASA tipi iki askeri uçağın da biri dokuz, diğeri sekiz yaralıyı alarak 22.45'te Türkiye'ye hareket ettiğini belirten Akdağ, bu uçakların muhtemelen saat 00.30 ve 01.00 saatleri arasında inişinin gerçekleşmesinin beklendiğini kaydetti.    
 

Akdağ, ''İki yaralımızı, genel durumları yolculuğu şu anda kaldıramayacağı için İsrail'de bırakmak zorunda kaldı arkadaşlarımız. Onların durumlarını da takip ediyoruz. Yolculuğa elverişli duruma geldikleri ilk anda bu iki yaralımızı da alarak Türkiye'ye getireceğiz'' dedi.
 

Kendisinin iki yaralı ile birlikte Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi'ne geçeceğini ifade eden Akdağ, gelecek yaralıların da aynı hastanede tedavi altına alınacağını bildirdi.
 

Akdağ, daha sonra, sağlık ekipleriyle birlikte uçağın kapısına kadar giderek yaralıları karşıladı. Etimesgut Havalimanı'nda çok sayıda ambulans bekletiliyor. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler