YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 terörist öldürüldü...
2 terörist öldürüldü...
12 Eylül 2011 12:51
Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen saldırılarda iki teröristin ölü ele geçirildiği açıklandı...

Hakkari Valiliği, terör örgütü PKK üyelerinin Şemdinli ilçesindeki Jandarma Komutanlığı ile Emniyet Müdürlüğüne yönelik saldırısında 2 teröristin ölü ele geçirildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Şemdinli ilçesinde, 11 Eylül 2011 günü saat 22.00 sıralarında kalabalık bir PKK terör örgütü grubu tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Dağ Komando Taburu ve personel lojmanlarına, eş zamanlı olarak roketatar ve ağır silahlarla saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, ''Şemdinli Belediye Başkanlığı bahçesinde yapılan düğün kalabalığının içinden ve ilçenin muhtelif yerlerinden yapılan saldırı sonucu çıkan çatışmada, 1 polis memuru ve 1 er şehit olmuş, ateş altında kalan 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 2 terör örgütü PKK mensubu silah ve mühimmatları ile birlikte ölü ele geçirilmiştir. Çatışma sırasında, İlçe Jandarma Komutanlığında görevli 6 askerimiz ile 6 vatandaşımız çeşitli yerlerinden yaralanmıştır. Öle ele geçirilen terör örgütü PKK mensuplarının vücuduna yerleştirilen tuzaklama düzenekleri de imha edilerek, etkisiz hale getirilmiştir'' denildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler