YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2. sauna çetesi...
Aralarında asker ve doktorların da bulunduğu fuhuş çetesi çökertildi. Zanlılar bürokrat, asker, işadamı gibi VIP müşterileri kayda almış. Ortaya çıkan detaylar, Sauna Çetesi'ni hatırlattı...
2. sauna çetesi...
04 Ağustos 2010 / 08:02 Güncelleme: 04 Ağustos 2010 / 08:07

İstanbul ve 3 ilde düzenlenen fuhuş operasyonunda, çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Aralarında iki asker ve doktorların da bulunduğu 27 kişi gözaltında... İhbar üzerine çalışma başlatan ekipler, teknik takibin ardından düğmeye bastı. İstanbul, Kocaeli ve Bursa'da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Liderliğini Mustafa D.'nin yaptığı 7'si hayat kadını, 2'si asker 27 kişi gözaltına alındı. Çetenin çalışma sistemi deşifre edildi.

KAMERALAR OYUNCAĞA GİZLENMİŞ
- Aralarında asker, kamu görevlisi ve işadamlarının bulunduğu özel müşterilerin ilişki görüntüleri, oyuncaklar arasına gizlenmiş kameralarla kayda alındı. Operasyonda, yüzlerce görüntü kaydı ele geçirildi.
- Görüntülerin dışında, özel müşterilerin yazılı olduğu bir ajanda da bulundu. Söz konusu VIP müşterilerin de ifadesine başvurulacak. Görüntülerin ne amaçla kayda alındığı ifadelerle ortaya çıkacak.
- Şebekenin, müşterilere kadın göndermek için referans kriteri getirdiği de tespit edildi. Buna göre, sadece referansı olan kişilerle çalışılmış.

MUAYENE TABİP BİNBAŞIDAN
- İddialara göre, çetenin İstanbul'da 3, İzmit'te ise 2 fuhuş evi bulunuyor. Viko ve Nona isimli kadınlar, Bulgaristan, Moldova ve Rusya'dan iş bulma vaadiyle kandırdıkları kadınları Türkiye'ye getirdi. 
- Pasaportlarına el konan kadınlar, askeri hastanede görevli bir binbaşı tarafından muayene edildi. Onaydan geçen kadınlar, VIP müşterilere gönderildi.

DR ÖLÜM'DEN 49 KÜRTAJ
FUHUŞ operasyonu kapsamında Gölcük'te de bir doktor gözaltına alındı. Muayenehanesinde arama yapılan jinekoloğun, fuhuş şebekesinin getirdiği hamile kadınlara kürtaj yaptığı öğrenildi. Doktorun, toplam 49 kez kürtaj yaptığı belirtildi.

TÜRKİYE'Yİ SALLAMIŞTI
İSTANBUL polisinin ortaya çıkarttığı çete Ankara'daki Sauna Çetesi'ni hatırlattı. Sauna Çetesi, 2006'da polisin 'Küre Operasyonu' kapsamında çökertilmişti. Kasım Zengin'in liderliğini yaptığı çetenin 18 üyesi yakalanmış, örgütün Ankara'daki Geyşan Sauna'da asker, bürokrat, polis ve işadamlarını gizli kameraya kaydettiği tespit edilmişti.
 
CİCİŞLERE KOKAİN GÖZALTISI
TEKNİK takipte, çeteye uyuşturucu temin eden bir torbacı da belirlendi. Bu kişiyi gözaltına almak isteyen ekipler, Büyükçekmece'ye kadar takip etti. Zanlı burada, kamuoyunda 'Ciciş Kardeşler' olarak bilinen Esra-Ceyda Ersoy ile buluştu. Zanlı, kokain pazarlığında yakalandı, iki kardeş de, uyuşturucu satın almak suçundan gözaltına alındı. (Akşam)

muayene kaç para
 // yavuz
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
04 Ağustos 2010 08:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler