YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 polisi şehit eden terörist yakalandı
2 polisi şehit eden terörist yakalandı
31 Aralık 2011 08:59
Diyarbakır kent merkezine saldırı düzenlemek için gelen 2 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda bir polis hafif şekilde yaralandı.

Diyarbakır'da sabaha karşı düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, yaklaşık 3 ay önce 2 polisin şehit edildiği saldırıyı gerçekleştirilen kişi olduğu ortaya çıktı.

Vali Mustafa Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırı düzenlemek amacıyla 2 teröristin Diyarbakır'a geldiği ve Huzurevleri Mahallesi'ndeki bir evde bulunduğuna ilişkin ''155 Polis İmdat'' hattına yapılan bir ihbar üzerine söz konusu eve sabaha karşı operasyon yapıldığını, operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini hatırlattı.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin alınan parmak izlerinden yapılan araştırma ve incelemesi sonucunda, bir teröristin parmak izinin, 22 Eylül 2011 günü Turistik Caddesi üzerinde 2 polisin şehit olduğu saldırıda ele geçirilen malzemeler üzerindeki parmak iziyle aynı olduğunun tespit edildiğini vurgulayan Toprak, ''Böylece 2 polisin şehit edildiği saldırı aydınlatılmış oldu. Hem de etkisiz hale getirilen teröristin kimliği tespit edildi'' dedi.

Merkez Sur ilçesinde, 22 Eylül 2011 günü Turistik Caddesi üzerinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda ''Yunus'' ekibinde görevli polis memurları Mehmet Çakır ve Erman Tosun şehit olmuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler