YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2. Münevver cinayeti...
Adana'da 28 bıçak darbesiyle öldürülen Tuğçe'nin katil zanlısı 17 yaşındaki eski erkek arkadaşı çıktı. Talihsiz kızın anneannesi "Münevver Karabulut'a acıyorduk. Başımıza geldi" diye feryat etti
2. Münevver cinayeti...
02 Aralık 2009 / 09:11 Güncelleme: 02 Aralık 2009 / 09:11

Adana'da bayramın son günü 28 yerinden bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki Tuğçe Anlaş'ı, arkadaşı olduğu iddia edilen 17 yaşındaki sabıkalı M.E.'nin öldürdüğü belirlendi...

Cinayetin ardından Tuğçe Anlaş'ın cep telefonunu inceleyip görüştüğü kişilerle temasa geçen polis, uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak suçundan cezaevinden yeni çıktığı belirlenen 17 yaşındaki M.E.'nin genç kızı sürekli rahatsız ettiğini de tespit etti. Evinde gözaltına alınan M.E.'nin ifadesinde, "Ben cezaevinde iken farklı kişiler ile çıktığını duydum. Hatta bayramın birinci günü Tuğçe ile ilgilenen bir kişi ile kavga ettim ve bıçaklandım. Bayramın üçüncü günü Tuğçe ile buluştuk. Yanımda Atilla P. de vardı. Seyhan Baraj Gölü'nün kıyısında oturduk. Atilla P. uzaklaştı. Biz de öpüştük. Sonra birden bana hakaret etmeye başladı ve kavga ettik. O an kendimi kaybettim ve üzerimde taşıdığım bıçağı çektim. Kaçmaya başladı ama yakalayıp rasgele saplamaya başladım. Tuğçe'yi çok seviyordum ve kıskanıyordum" dediği belirtildi. Gözaltına alınan Atilla P. de (37), genç kızı M.E.'nin öldürdüğünü ileri sürerek, "Olay anında ben, M. ve Tuğçe birlikteydik. Tartıştılar. M. yanında taşıdığı bıçağı çekip kaçmaya çalışan Tuğçe'yi kayalıklarda yakalayıp, bıçakladı. Daha sonra otomobile binip ayrıldık. Ben öldürmedim" şeklinde konuştu. Demir işiyle uğraşan ve kriz nedeniyle iflas eden Tuğçe'nin babası Ergün Anlaş'ın Dubai'ye işçi olarak gittiği ve çalıştığı firma tarafından "Afganistan'a iş çıktı. Oraya gideceksin" denilerek Adana'ya çağrıldığı ve kızının ölüm haberinin gizlendiği belirtildi. Tuğçe'nin ölümü evine ateş düşürdü. Acı haberi polis merkezinde öğrenen anne Meryem'e sakinleştirici iğne yapıldı. Torununu kaybeden anneanne ise "Nasıl kıydı Tuğçe'me. Münevver'e acıyorduk, başımıza geldi. Beni de torunumun yanına gömün" diyerek gözyaşı döktü.

BABASI SÜRPRİZ YAPACAKTI

M.E.'nin sürekli Tuğçe'yi rahatsız ettiğini söyleyen yakınlarından İsa D., "Bir cani kızımızı bizden aldı. Babasının haberi yoktu. Bize telefon edip, 'kızlarıma söylemeyin, onlara hediyeler aldım sürpriz olacak. Tuğçe'nin istediği laptopu getiriyorum' demişti" dedi. Tuğçe'nin bayramın üçüncü günü Akkapı Sanat Lisesi 2'nci sınıf öğrencisi olan kız kardeşi Gizem'e, "Gizem kavga ettik. Ararsa kaldırmayın. Gazipaşa'ya gideceğim, yarım saatte evdeyim" diye mesaj attığı ortaya çıktı.

UYUŞTURUCU KULLANMAKTAN SABIKALI

Yakalanan ve suçunu itiraf eden 17 yaşındaki M.E., "Tuğçe'yi çok seviyordum ve kıskanıyordum" dedi. M.E.'nin uyuşturucudan sabıkalı olduğu ifade edildi.

 
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler