YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 kişi görevden alındı!
2 kişi görevden alındı!
28 Nisan 2010 14:51
Siirt'teki cinsel istismar olayıyla ilgili iki ayrı okulda müdür olarak görev yapan eski müdür vekili ile eski müdür yardımcısı açığa alındı...

Siirt Valisi Necati Şentürk, cinsel istismar olayıyla ilgili olarak okulun eski müdür vekili ve yardımcısının soruşturmanın selameti açısından açığa alındığını söyledi.

Siirt Valisi Necati Şentürk gazetecilere yaptığı açıklamada, bir ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik olarak yapıldığı iddia edilen cinsel istismar olayına ilişkin olarak 2 kamu görevlisinin daha açığa alındığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığınca gönderilen müfettişlerin görevlerine başladığını bildiren Vali Şentürk, şöyle dedi:

''Bakanlık müfettişlerimizin incelemeleri doğrultusunda, istismar iddialarının geçtiği ilköğretim okulunda 2010 yılı başlarına kadar görev yapan, ancak daha sonra başka okullara atanan okul müdür vekili S.B. ile müdür yardımcısı Y.Ö, bu olayda ihmalleri görüldüğü ve denetim görevlerini yerine getirmemeleri nedeniyle soruşturmanın selameti açısından açığa alındı. Ancak kesinlikle hemen şunu ifade edeyim bu kişilerin suçla ilgileri yoktur. Şüpheli durumda değiller. Bunların açığa alınmaları yalnızca ihmalleri olduğunu ve denetim görevlerindeki eksikliktir.''

Daha önce şüpheli durumda olan okulun müdür yardımcısı ile emniyet müdürlüğünün bir personelinin de görevden alındığını hatırlatan Şentürk, şuana kadar Siirtteki olayda açığa alınan kamu görevlisi sayısının 4'e çıktığı ifade etti. A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler