YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 kafatası bulundu
2 kafatası bulundu
22 Şubat 2012 21:10
Şırnak'ın Güçlükonak ilçesine bağlı Özbaşoğlu köyünde başlatılan kazı çalışmasında 2 kişiye ait kafatası ve kemiklerin bulunduğu belirtildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Cizre Cumhuriyet Başsavcılığınca Özbaşoğlu köyü yakınlarında 1990'lı yıllarda kaybolan kişilerin bulunması için sabah saatlerinde başlayan, Cizre Cumhuriyet Savcısı, kayıp yakınları ve avukatlarının nezaret ettiği kazı çalışması tamamlandı.

Kazıya nezaret eden Şırnak Barosu Avukatı Rıdvan Dalmış, yaptığı açıklamada, aynı tarihte kaybolan 3 kişiye ait olduğu iddia edilen kemiklerin bir süre önce Yağızoymak köyünde yapılan kazıda bulunduğunu ifade ederek, Özbaşoğlu köyü yakınlarında bugün yapılan kazıda ise 2 kişiye ait kafatası ve kemiklerin bulunduğu söyledi.

Dalmış, kafatası ve kemiklerin incelenmek üzere Adli Tıp Kurumuna gönderileceğini, buradaki incelemenin ardından kemiklerin kayıp kişilere ait olup olmadığı kesinlik kazanacağını sözlerine ekledi.

Yağızoymak köyünde 19 Ocak 2012 günü yapılan kazıda 3 kişiye ait kafatası ve kemikler bulunmuş, incelenmek üzere Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler