YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 ilde operasyon: 31 gözaltı
2 ilde operasyon: 31 gözaltı
20 Nisan 2011 15:03
Çanakkale ve İstanbul'da eş zamanlı düzenlenen baskınlarda 31 kişi gözaltına alındı.

Çanakkale ve İstanbul'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda, nakliye amacıyla aldıkları malları sattıkları ve daha sonra araçların çalındığını beyan ederek polise başvurdukları ileri sürülen 31 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, geçen yıl eylül ayında, Eceabat'ta polise başvuran H.A, İzmir'den bira yüklediği kamyonunun çalındığını bildirdi. Bunun üzerine güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, boş haldeki kamyonu H.A'nın kullandığını belirledi. Malları, satılmak üzere boşalttığı ve aracın çalındığını beyan ettiği ileri sürülen zanlı tutuklandı.

Bu olayın ardından, soruşturmayı genişleten Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bazı kişilerin örgütlü bir şekilde, nakliye için aldıkları malları götürmeleri gereken yere teslim etmeyip, irtibatlı oldukları kişilerin depolarına boşalttıklarını ve sattıklarını, ardından da kamyonu farklı bir bölgeye bırakıp çalındığı yönünde polise müracaatta bulunduklarını tespit etti.

Şüphelilerin, bu yılın Ocak ayında, Tekirdağ'dan aldıkları alkollü içki yükünü, H.B'ye sattıkları ve aracın çalındığı şeklinde emniyete müracaatta bulundukları, Mart ayında da İstanbul'un Tuzla ilçesinden plastik malzeme yüklü kamyonu çaldıkları ve içerisindeki malları sattıkları belirlendi. Aynı şekilde, bir mağazadan aldıkları deterjan ve şampuanları M.T.K adlı şahsa satan zanlıların, yine aracın çalındığını beyan ederek, polise başvurdukları ortaya çıkarıldı.

Bu kapsamda, Çanakkale ve İstanbul'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda, suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturdukları, hırsızlık, uyuşturucu madde ticareti, insan ticareti, çek senet tahsilatı yaptıkları iddiasıyla 31 kişi gözaltına alındı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne getirilen zanlıların sorgulanmalarına başlandığı bildirildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler