YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 FETÖ'cü şişme botla Yunanistan’a kaçarken yakalandı
Edirne’de, polis ekiplerince, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkış yapmak isteyen 2 kişi yakalandı. Şahısların FETÖ/PDY örgütü soruşturma kapsamında açığa alınan ve memurluktan ihraç edilen doktor ve öğretmen oldukları tespit edildi.
2 FETÖ'cü şişme botla Yunanistan’a kaçarken yakalandı
11 Eylül 2016 / 12:04 Güncelleme: 11 Eylül 2016 / 12:08

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, 10 Eylül 2016 Cuma günü sabah saat 05.00 sıralarında, Türkiye-Yunanistan sınırını yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 2 kişi çevredeki vatandaşların ihbarı ile kıskıvrak yakalandı.

Şahıslar, polis ekiplerince gözaltına alınırken, yanlarında Meriç Nehri’nde kullanılmak üzere bulundurdukları şişme bot ve kürekler de ele geçirildi.

YURT DIŞINA KAÇMAK İÇİN 12 BİN 500 EURO'YA ANLAŞMIŞLAR

Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilmiş ve yapılan araştırmalarda şahıslardan, H.A.’nın Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında doçent doktor olduğu ve FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüyle irtibatı olduğu nedeniyle 26 Temmuz 2016 tarihinde açığa alındığı, Ş.Ö.'nün ise İstanbul ili Sancaktepe Anadolu Lisesinde edebiyat öğretmeni olduğu ve FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüyle irtibatı olduğu nedeniyle 1 Ağustos 2016 tarihinde memuriyetten ihraç edildiği tespit edildi.

Ayrıca her iki şahıs da ilk sorgularında kendilerini yurt dışına kaçırmak için İstanbul'da başka bir şahısla kendilerini kaçırmak için 12 bin 500 Euro karşılığında anlaştıklarını söyledi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. 

hainlerin sahiplerine sığınıyor.
 // Ömer
botu patlatıp Türkiye'ye yüzerek geri dönsünler.sahile çıktıklarında ise millet tükürükleri ile karşılasınlar....
11 Eylül 2016 Pazar 12:34
 // Efsane
Ulan şerefsizler zorunuz var ki kaçıyorsunuz...yok kardesler idam kursuna dizme hemde acilen....sadece bir mahkeme...
11 Eylül 2016 12:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler