YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2. Ergenekon'da 92. duruşma
2. Ergenekon'da 92. duruşma
05 Kasım 2010 10:15
İkinci ''Ergenekon'' davasının 92. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen davanın bugünkü duruşmasına, gazeteci Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'ın da aralarında bulunduğu 26 tutuklu sanık katıldı. Tutuksuz yargılanan Mahir Akkar, Muhterem Bağcı, Fahri Süslü ve İlyas Çınar da duruşmada hazır bulundu.

Tutuklu sanıklar eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve Oğuz Bulut ise duruşmaya katılmadı.

Taleplerin alındığı duruşmada konuşan tutuklu sanık Mustafa Dönmez, Sapanca'daki evinde yapılan aramada polis tarafından çekilen kamera kayıtlarının mahkemeye ulaşmasının ardından kendisine verildiğini belirtti.

Dönmez, bu arama sırasında polisin malzeme koyduğu, kendisine ait olanları da aldığı ve aramada yabancı şahısların bulunduğu yönünde iddiaları olduğunu ifade ederek, ''22 ay sonra gelen çekimde sadece ayaklar var. Konuşmalar yok. 21 parçaya bölmüşler. 20-30 saniyelik görüntüler var. Böyle bir polis çekimi olmaması lazım. Mahkemenin bu görüntüleri inceledikten sonra ODTÜ'ye göndermesini, ses ve anlam incelemesi yapılıp kesinti olup olmadığını tespit edilmesini istiyorum'' dedi.

Duruşma, Dönmez'in beyanlarının alınmasıyla devam ediyor. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler