YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2. Ergenekon'da 157. duruşma
2. Ergenekon'da 157. duruşma
20 Şubat 2012 11:45
İkinci ''Ergenekon'' davasının 157. duruşması başladı

İkinci ''Ergenekon'' davasının 157. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan küçük salonda görülen duruşmaya CHP İzmir Milletvekili olan gazeteci Mustafa Balbay, gazeteci Tuncay Özkan, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun da aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık katıldı.

Tutuklu sanıklardan CHP Zonguldak Milletvekili ve Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve Oğuz Buşut ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, ''Odatv davası'' kapsamında tutuklu olan bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük ile tutuksuz yargılanan eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, emekli Orgeneral Kemal Yavuz, eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz, 19 Mayıs Üniversitesi eski Rektörü Rıza Ferit Bernay ve Uludağ Üniversitesi eski Rektörü Mustafa Abbas Yurtkuran, emekli Tümgeneral Muhittin Erdal Şenel, Türk Metal Sendikası eski Genel Başkanı Mustafa Özbek'in de aralarında bulunduğu 24 kişi katıldı.

Duruşmada, tutuksuz sanık Mahir Akkar'ın savunması alınıyor.

Bu arada, Tuncer Kılınç, Kemal Yavuz, Kemal Gürüz, Rıza Ferit Bernay ve Mustafa Abbas Yurtkuran'ın, yaklaşık 2,5 yıl aradan sonra duruşmaya katıldıkları görüldü. (AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler