YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 emniyet müdür yardımcısına gözaltı
2 emniyet müdür yardımcısı ile bir şube müdürü gözaltına alındı.
2 emniyet müdür yardımcısına gözaltı
18 Aralık 2009 / 20:30 Güncelleme: 18 Aralık 2009 / 21:14

Antalya merkezli 2 suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında Antalya ve Kahramanmaraş'ta görevli 2 emniyet müdür yardımcısı ile Ankara Emniyet Müdürlüğünde görevli bir şube müdürü de gözaltına alındı.

Elde edinilen bilgiye göre, Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün yaklaşık 2 yıldır süren istihbarat ve takip çalışması sonucu, Antalya, Ankara ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla yakalanan 5'i kamu görevlisi, 1'kadın 20 kişinin sorguları devam ederken, Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Ü.B. ile Kahramanmaraş Emniyet Müdür Yardımcısı E.Ç. ve Ankara Emniyet Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü H.A.T. de gözaltına alındı.

Antalya'da görev yaptıktan sonra Kahramanmaraş'a tayin olduğu belirtilen E.Ç. ile Şube Müdürü H.A.T'nin soruşturma için Antalya'ya getirilecekleri bildirildi.

Operasyonda gözaltı sayısının artabileceği de öğrenildi.

İhaleye fesat karıştırmak, iş yeri kurşunlamak, çek ve senet tahsilatı, kasten adam yaralamak, kumar oynatmak gibi eylemler yaptıkları iddia edilen 2 suç örgütü üyeleri ile zanlılarla menfaat karşılığı bağlantılı bulundukları öne sürülen kamu görevlileriyle ilgili sorgu ve soruşturma süreci devam ediyor.

Eş zamanlı operasyonda Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Y.Ç. Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı 2 karakolda görev yapan polis memurları O.D. ile H.A.E, Antalya Cezaevinde görevli infaz koruma memuru A.Ö. ile astsubay H.Ç. de gözaltına alınmıştı. İki emniyet müdür yardımcısı ve bir şube müdürü ile gözaltındaki kamu görevlilerinin sayısı da 8'e yükseldi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler