YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 bin 500 polis daha mı ihraç edilecek?
Paralel Yapı ile ilişkileri olduğu gerekçesiyle idari ve adli soruşturmaya tabi tutulan aralarında üst düzey emniyet müdürlerinin de bulunduğu 2 bin 500 polis için hazırlanan "ihraç" listesinin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın masasında olduğu iddia edildi.
2 bin 500 polis daha mı ihraç edilecek?
08 Eylül 2014 / 11:42 Güncelleme: 08 Eylül 2014 / 11:58

Habertürk'ten Cemal Doğan'ın edindiği bilgilere göre, ihraç listesi, Emniyet müfettişleri ile birim amirlerinin raporları doğrultusunda hazırlandı. 

Tamamlanan ihraç dosyası, Ağustos ayının son günlerinde Bakan Ala'nın önüne geldi. Ala, yanlış bir karar vermemek için yakın çalışma ekibiyle dosya üzerinde titiz bir inceleme başlattı. Değerlendirme henüz devam ediyor.

İhraç edilmesi istenenlerin kesinleşmesi halinde gereğinin yapılması için en geç Ekim başlarında Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gönderilmesi bekleniyor.

Karakol polisi de var

İhraç dosyası listesinin başında 22 Temmuz ve sonrasında İstanbul ve İzmir'de yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alman emniyet mensuplarıyla, 17 ve 25 Aralık operasyonlarında görev yapan polisler yer alıyor.

Bunları halen görevde bulunan il emniyet müdürü dahil üst düzey polis şefleri, emniyet amirleri, başkomiserler ile yüzlerce karakol polisi takip ediyor.

Atananlar da listede

İhraç listesinde, usulsüzlük yapıldığı tespit edilen değişik tarihlerdeki Polis Akademisi sınavları ile üniversite mezunu polislerin komiser yardımcılığı sınavlarını kazanan yüzlerce Emniyetçi'nin de ismi yer alıyor.

Bakan Efkan Ala'nın önündeki 2 bin 500 kişilik ihraç listesinin Emniyet kulislerinde duyulduğu ve bazı Emniyetçilerin Personel Dairesi'ne yakın meslektaşlarından isimlerinin yer alıp almadığı konusunda yardım istedikleri belirtiliyor

haşaşi polisleri
 // cengiz
kul hakkı yiyerek kutsal polislik görevine gelen parelelci vatan hainleri defolsun....
08 Eylül 2014 Pazartesi 20:03
ne cadı avı
 // Mirza
ne cadı avı, o polislerden biri çıkıpta itiraf ediyor mu, hepsi o yapıyı savunuyor ve arkasında. bari delikanlı gibi hakkaniyet namına çıksın açıklasın o zaman, ben bunların içindeydim diye. devlet buna babalık nasıl yapsın, çeşit! nitekim bazıları pişman olduğu için itiraf ediyor.

"Aç canavara karşı tahabbüb, merhametini değil, iştihasını açar. Hem de diş ve tırnağının kirasını da ister." Bediüzzaman...
08 Eylül 2014 Pazartesi 13:41
BABA OLMAK VE HADDİNİ BİLMEK
 // ASIM ASYALI
islamın şartı beş, altıncısı haddini bilmek diye bir espiri yapıyorlar.Herkes bulunduğu yerde ve konumda işini haddini bilerek yapmalı. MİT tırlarının önüne çıkıldığı gibi, devletin karşısına dikilmemeli. Ancak böyle bir hata yapılmış ise de görev yaptırılanlar değil, perdenin arkasandaki emir verenleri bulup, cezalandırmak devletin görevi olmalı.Devlet babalık yapıp, anadolu evlatlarına babalığını gösterip, cadı avıbaşlatmamalı.Perdenin arkasındakileri bulmalı ve çezalandırmalı. ...
08 Eylül 2014 Pazartesi 12:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler